Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА)

ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА)

Назва:
ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,18 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
міністерство освіти і науки України
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛЯШЕНКО Юрій Іванович
УДК 336.14
ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
(ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА)
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Федосов Віктор Михайлович,
Київський національний економічний університет, завідувач кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Юрій Сергій Ілліч,
Тернопільська академія народного господарства,
директор Інституту фінансів, завідувач кафедри фінансів
кандидат економічних наук, доцент
Буряк Леонід Дмитрович,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри фінансів підприємств і страхової справи
 
Провідна установа:  Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра фінансів, грошового обігу і кредиту
Захист відбудеться “ 5 ” травня 2000 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .006.02 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету.
Автореферат розісланий “ 4 ” квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, професор А.М. Поддєрьогін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування бюджетних коштів держави забезпечується, головним чином, її податковою системою. Фіскальний характер сучасної податкової системи України пригнічує виробництво, торгівлю, інвестування, стримує ділову активність, ліквідує або заганяє підприємця в “тінь”. У такій ситуації, з одного боку, податки не можуть забезпечити бюджет необхідними коштами, а з другого – вони деструктивно впливають на соціально-економічний розвиток держави. І тут доцільно згадати основоположника податкової теорії, представника англійської класичної політекономії Адама Сміта, який вважав, що для того, щоб підняти державу з найнижчих щаблів варварства до вершин добробуту, потрібні лише мир, розумні податки і терпимість в управлінні.
На нинішньому етапі ринкової трансформації економіки в умовах миру Україна опинилася у стані соціально-економічної кризи, яка супроводжується ще й фінансово-економічною. Безперечно, в управлінні теж є свої недоліки, в основі яких лежать як об’єктивні, так і суб’єктивні причини. Але і з податками у нашій державі не все благополучно. Вони опинились у складі тих чинників, які вкрай негативно впливають на соціально-економічний розвиток держави. Тому проблема реформування податкової системи сьогодні знаходиться в числі найголовніших економічних проблем, від позитивного вирішення яких значною мірою залежить формування бюджетних коштів для фінансування соціально-економічного розвитку.
Складність проблеми реформування податкової системи посилюється передусім тим, що воно відбувається в умовах фінансово-економічної кризи. Зниження податкового тиску на підприємницькі структури об’єктивно призведе до зменшення податкових надходжень до бюджету на початковому етапі змін. Тому реформування податкової системи України повинно супроводжуватись заходами щодо розширення бази оподаткування, зокрема, шляхом детінізації економіки і створення науково обгрунтованого пільгового оподаткування.
Для здійснення реформування податкової системи України необхідна розробка і прийняття вищим законодавчим органом держави Податкового кодексу України, який повинен встановити податковий правопорядок як систему, побудовану у відповідності із принципами виваженої державної податкової політики. За цих умов податкова система буде здатна забезпечити формування бюджетних коштів на рівні, який би відповідав потребам ринкової трансформації економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок