Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДПРИЄМНИЦТВО: РОЛЬ У СИСТЕМІ ЗАЙНЯТОСТІ І ДОХОДІВ

ПІДПРИЄМНИЦТВО: РОЛЬ У СИСТЕМІ ЗАЙНЯТОСТІ І ДОХОДІВ

Назва:
ПІДПРИЄМНИЦТВО: РОЛЬ У СИСТЕМІ ЗАЙНЯТОСТІ І ДОХОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,17 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Редька Людмила Миколаївна
УДК 366.56.:331.5.:336.226.11
ПІДПРИЄМНИЦТВО: РОЛЬ У СИСТЕМІ
ЗАЙНЯТОСТІ І ДОХОДІВ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Тарасенко Галина Дем'янівна,
Донецький національний технічний
університет Міністерства освіти і
науки України, завідувач кафедри
економічної теорії (м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Тютюнникова Світлана Володимирівна,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і
науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів
управління (м. Харків)
кандидат економічних наук, доцент Чернін Ігор Маркович, Донецька
державна академія управління Міністерства освіти і науки України, доцент
кафедри економічної теорії (м.Донецьк)
Провідна установа
Інститут економіки промисловості НАН України, відділ проблем управління виробництвом (м. Донецьк)
Захист дисертації відбудеться 20 червня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою:
83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою:
83055, м. Донецьк, вул. Університетська,24.
Автореферат розісланий 18 травня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Підприємництво є відносно новим явищем українського суспільства, яке почало швидко відроджуватися і розвиватися у перехідний період до ринкових умов господарювання. Розробці його проблем присвячено вже чимало наукових публікацій. Досліджуються сутність і властиві підприємництву характеристики, його форми, типи, становлення в Україні тощо.
Проте, в українській науковій літературі проблемам взаємозв'язку підприємництва із зайнятістю населення та його доходами приділяється поки що не така увага, на яку вони заслуговують. Очевидно, що, по-перше, сфера підприємницької діяльності відволікає на себе чималу кількість працездатного населення, що послаблює проблему незайнятості в країні та її регіонах, по-друге, забезпечує цю частину населення доходами, що пом'якшує соціальну напругу в суспільстві. Ідея сполучення в одному дослідженні підприємництва, зайнятості і доходів з'явилася у ході вивчення робіт вітчизняних і закордонних економістів та соціологів, практики ринкових реформ, а також вивчення структури зайнятості і доходів населення України.
Слід відзначити суттєвий внесок у теорію підприємництва, зайнятості і доходів А.Сміта, Д.Рикардо, К.Маркса, Дж.Міля, Дж.Робінсон, Ф.А.Хайєка, Й.Шумпетера, Д.Макклелонда, А.Маршалла, Дж.Б.Кларка, Дж.М.Кейнса, П.Самуельсона, Дж.К.Гелбрейта.
Серед сучасних українських дослідників слід відзначити таких вчених, як В.Геєць, В.Мандибура, С.Мочерний, І.Петрова, А.Покритан, М.Соколик, І.Сорока, Г.Тарасенко, С.Тютюнникова, А.Чухно. З російських економістів – М.Колганов, С.Кузьмін, А.Орлов, Ю.Тарануха та інші.
Разом з тим, у дисертації, що пропонується, виявилено певну прогалину в дослідженні взаємозв'язку підприємництва, зайнятості і доходів, недостатню розробку різних його аспектів для умов трансформаційної економіки України. Це і обумовило вибір теми дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в рамках комплексної теми наукового дослідження кафедри фінансів і банківської справи Донецького державного технічного університету за № Н-21-99 “Підвищення ефективності роботи підприємств в умовах ринку”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПІДПРИЄМНИЦТВО: РОЛЬ У СИСТЕМІ ЗАЙНЯТОСТІ І ДОХОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок