Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ МОЛОДШИХ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ МОЛОДШИХ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ МОЛОДШИХ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,30 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
САВЧЕНКО АНАТОЛІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 371.311.1:373.5:371.382
ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ МОЛОДШИХ ПІДЛІТКІВ
У ПРОЦЕСІ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.07 – теорія і методика виховання
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Зубалій Микола Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України, завідувач лабораторії фізичного розвитку.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Оржеховська Валентина Михайлівна,
Інституту проблем виховання АПН України, завідувач лабораторії превентивного виховання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Щербак Павло Іванович,
Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, завідувач кафедри фізичного виховання.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України,
м. Кіровоград.
Захист дисертації відбудеться “ 22 ” травня 2007 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060 м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту проблем виховання АПН України (04060 м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “ 21 ” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Масол
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Становлення і розвиток України як суверенної держави, стрімкі соціальні зміни в сучасному суспільному житті ставлять перед загальноосвітніми школами підвищені вимоги до виховання підростаючого покоління. Це зумовлює необхідність поглиблення виховної роботи, обґрунтування концептуальних підходів і ефективних методик виховання творчої, соціально зрілої особистості, здатної самостійно вирішувати життєві проблеми в нових соціально-економічних умовах.
Основні підходи до виховання самостійності учнів визначені у Державній національній програмі “Освіта” (“Україна XXI століття”), Законі України “Про фізичну культуру і спорт”, Концепції фізичного виховання в системі освіти України, Національній доктрині розвитку освіти України, Державному стандарті базової й повної загальної середньої освіти, Державній програмі розвитку фізичної культури та спорту на 2007–2011 роки.
Аналіз нових навчальних програм з фізичної культури засвідчує, що вони в основному зорієнтовані на вирішення завдань виховання в учнів самостійності, основою якої є стійке переконання в необхідності свідомо вирішувати певні завдання. У той же час низький рівень розвитку в молодших підлітків психофізичних і вольових якостей, які є основою виховання самостійності, гальмує їх особистісне зростання, формування умінь і навичок самостійно виконувати навчальні завдання.
Подолання зазначених недоліків у молодших підлітків можливе за умов раціонального використання в загальноосвітніх школах ігрової діяльності. За такого підходу відкриваються широкі виховні можливості ігор, у яких учні, незалежно від рівня успішності й багатьох інших показників, можуть найкраще розвивати свою творчу активність, ініціативність, кмітливість тощо. Саме ці якості особистості є визначальними у формуванні самостійності учнів у процесі ігрової діяльності.
Специфічні особливості ігрової діяльності, проявлення школярами значних розумових і вольових зусиль під час підготовки й проведення ігор, надання допомоги, різноманітність підходів до вирішення виховних завдань, наявність елементів змагань, регламентованих правилами ігор та інше дозволяють учителю фізичної культури формувати в учнів уміння й навички самостійних дій, які згодом стають визначальними рисами особистості.
Загальнотеоретичні питання формування самостійності розглядаються в роботах Б.Г.Ананьева, М.А.Данилова, Б.П.Єсипова, П.І.Підкасистого, О.Я.Савченко, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ МОЛОДШИХ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок