Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ ГАЛИЦЬКОЇ І ВОЛИНСЬКОЇ ЗЕМЕЛЬ (КІНЕЦЬ Х - ПЕРША ПОЛОВИНА ХІV СТ.)

ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ ГАЛИЦЬКОЇ І ВОЛИНСЬКОЇ ЗЕМЕЛЬ (КІНЕЦЬ Х - ПЕРША ПОЛОВИНА ХІV СТ.)

Назва:
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ ГАЛИЦЬКОЇ І ВОЛИНСЬКОЇ ЗЕМЕЛЬ (КІНЕЦЬ Х - ПЕРША ПОЛОВИНА ХІV СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Копитко Андрій Дмитрович
УДК(477.81/.86+477.43) “09/13”
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ ГАЛИЦЬКОЇ І ВОЛИНСЬКОЇ ЗЕМЕЛЬ (КІНЕЦЬ Х - ПЕРША ПОЛОВИНА ХІV СТ.)
спеціальність 07.00.01 - історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2003


Дисертацією є рукопис
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Щодра Ольга Михайлівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри давньої історії
та спеціальних історичних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, академік НАН України
Ісаєвич Ярослав Дмитрович,
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН
України, директор
кандидат історичних наук, доцент
Шиян Раїса Василівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри археології, античності
та середньовіччя
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ історії середніх віків (м. Київ)
Захист відбудеться “28” березня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м.Львів, вул. Університетська 1,ауд. 337.)
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий “28 “ лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Сухий О.М.
 


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Зовнішньоекономічні зв’язки як на загальнодержавному так і на регіональному рівнях є одним з головних показників розвитку держави, її ролі в міжнародних відносинах. Під цим кутом зору вивчення економічних контактів Галицької та Волинської земель в період їх входження до складу Київської Русі і самостійного державного існування є необхідною умовою для створення загальної картини розвитку Руської і Галицько-Волинської держав, визначення їх місця в міжнародних економічних стосунках епохи середньовіччя. Увійшовши в останній чверті Х ст. до складу Київської Русі, названі території почали відігравати помітну роль в міжнародних економічних зносинах останньої, а у ХІІІ-ХІУ ст. Галицько-Волинське князівство за інтенсивністю контактів з Візантією і країнами Сходу займало провідні позиції в східноєвропейському регіоні. Такому становищу сприяв ряд чинників : вигідне географічне розташування, близькість до кордонів Візантії, наявність розгалуженої внутрішньої мережі водних і сухопутних шляхів, які водночас були складовою частиною міжнародних торговельних магістралей, наявність значних міських центрів-осередків ремесла і торгівлі (Галич, Звенигород, Володимир, Лучеськ, Львів, Дорогобуж, Белз, Пересопниця, Берестя). Велике значення мало також формування інфраструктури зовнішньоекономічних зв’язків (митниць, портів, торгових площ, складів товарів, засобів комунікації та ін.), створення необхідної правової бази для їх розвитку.Дане дослідження допоможе з’ясувати витоки важливої ролі Галицької і Волинської земель в регіоні Центрально-Східної Європи і формування напрямків зовнішньоекономічних контактів, що стали традиційними для українських земель.Це актуально у зв’язку із сучасними економічними процесами в Україні, пошуками її місця в системі сучасної європейської інтеграції.
Тема роботи мало досліджена, оскільки більшості праць з цієї проблеми властивий джерелознавчий або констатуючий характер. Існує потреба в комплексному вивченні зовнішньоекономічних зносин Галицької і Волинської земель, в створенні узагальнюючої картини цих зв’язків. Виконання цих завдань дозволить усунути одну з прогалин сучасної історіографії.
Нижньою хронологічною межею роботи є кінець Х ст. – час входження Північного Прикарпаття і Волині до складу Київської Русі; верхньою- середина ХІV ст., коли завершився період розвитку цих територій у складі Галицько-Волинської держави.
Географічні межі дослідження .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ ГАЛИЦЬКОЇ І ВОЛИНСЬКОЇ ЗЕМЕЛЬ (КІНЕЦЬ Х - ПЕРША ПОЛОВИНА ХІV СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок