Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> методи розрахунку гідростатичного ПІДЙОМУ валів та режимів гідростатодинаміки опор тертя, що змащуються неньютонівськими рідинами

методи розрахунку гідростатичного ПІДЙОМУ валів та режимів гідростатодинаміки опор тертя, що змащуються неньютонівськими рідинами

Назва:
методи розрахунку гідростатичного ПІДЙОМУ валів та режимів гідростатодинаміки опор тертя, що змащуються неньютонівськими рідинами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,99 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
Рязанцев Олексій Іванович
УДК 621.891
методи розрахунку гідростатичного ПІДЙОМУ валів та режимів гідростатодинаміки опор тертя, що змащуються неньютонівськими рідинами
Спеціальність 05.02.02 – Машинознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | Доктор технічних наук, професор
Токар Йосип Якович,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, Міністерство освіти і науки України, професор кафедри “Водопостачання, каналізація і гідравліка”
Офіційні опоненти: | Доктор технічних наук, професор
Марцинковський Володимир Альбінович,
Сумський державний університет, Міністерство освіти і науки України, завідувач кафедри “Загальна механіка та динаміка машин”
Доктор технічних наук, доцент
Доценко Володимир Миколайович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, Міністерство освіти і науки України, професор кафедри “Проектування авіаційних двигунів”
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування імені А.М. Підгорного НАН України, м. Харків.
Захист відбудеться “  “ березня 2002 р. о 1630 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.10 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий 18 лютого 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________ Бортовой В.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми
Дана тема дисертації виникнула через необхідність рішення питань, пов'язаних із пожежонебезпекою мінеральних мастил, що широко застосовуються в даний час, як у нашій країні, так і за рубежем. Добре відомі пожежі, що виникнули на Экібастузській, Сирдар’їнській ГРЕС, Чорнобильської АЕС і багатьох інших, що супроводжувалися виходом із ладу турбоагрегатів, обвалом стріхи електростанцій, людськими жертвами і величезними матеріальними втратами. Не менш важливо рішення проблеми пожежнобезпечних мастил на газо- і нафтоперекачующіх станціях, у хімічній промисловості і т.д. Ця проблема не була вирішена і за рубежем, незважаючи на її актуальність. Патенти на винаходи США, Японії, Німеччини, країн СНД, присвячені розробці пожежнобезпечних мастил, заснованих на водяних розчинах високомолекулярних з'єднань із різноманітними добавками, не знайшли застосування в практиці по таких причинах. Розчини, що містять високомолекулярні з'єднання, попадаючи в поле помітних тангенціальних напруг, якими є заповнені мастильною рідиною зазори між обертовими і нерухомими частинами підшипника, незабаром утрачають початкову грузькість і викликають корозію конструкційних матеріалів. Професору Й.Я. Токарю і його співробітникам вдалося усунути ці дефекти шляхом створення негорючої неньютонівської рідини (ННР), грузькість якої забезпечує надійну роботу опор тертя і не викликає корозії конструкційних матеріалів.
Існує великий клас вогнебезпечних мастильних рідин, початок яких призначено змазкою ОМТІ, запропонованої ВТІ (Москва). Їхня температура запалення перевищує 6000чС, що цілком задовольняє потреби енергетики, проте використання цих рідин призводить до підвищення температур опор тертя і мастила, утрат тертя. Їх неможливо використовувати при мастилі підшипників турбоагрегатів, що знаходяться в торцевих щитах цих машин, а також при змащуванні ущільнень роторів турбогенераторів, тому що влучення парів цих мастил на обмотки, що працюють під високою напругою, руйнує їх. Вартість таких мастил у 5 і більш раз вище, чим вартість турбінного та інших мінеральних мастил. Відзначимо, що вартість згаданої вище негорючої неньютонівської рідини (ННР), запропонованої фірмою "Гідромеханіка" і розробленої під керівництвом проф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: методи розрахунку гідростатичного ПІДЙОМУ валів та режимів гідростатодинаміки опор тертя, що змащуються неньютонівськими рідинами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок