Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА НОВИХ МЕТОДІВ ПЕРЕДАВАННЯ НЕРУХОМИХ І ГРАФІЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ ПО КАНАЛАХ ЗВ'ЯЗКУ. ТЕОРІЯ І ТЕХНІКА

РОЗРОБКА НОВИХ МЕТОДІВ ПЕРЕДАВАННЯ НЕРУХОМИХ І ГРАФІЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ ПО КАНАЛАХ ЗВ'ЯЗКУ. ТЕОРІЯ І ТЕХНІКА

Назва:
РОЗРОБКА НОВИХ МЕТОДІВ ПЕРЕДАВАННЯ НЕРУХОМИХ І ГРАФІЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ ПО КАНАЛАХ ЗВ'ЯЗКУ. ТЕОРІЯ І ТЕХНІКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,18 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ЗВ'ЯЗКУ ім. О.С. Попова
МАМЕДОВ ІСА РАХМАН ОГЛИ
УДК 621.397.23: 621.394.832
РОЗРОБКА НОВИХ МЕТОДІВ ПЕРЕДАВАННЯ НЕРУХОМИХ
І ГРАФІЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ ПО КАНАЛАХ ЗВ'ЯЗКУ.
ТЕОРІЯ І ТЕХНІКА
Спеціальність 05.12.17 – радіотехнічні та телевізійні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
ОДЕСА – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Азербайджанському технічному університеті
Науковий консультант:
заслужений діяч науки і техніки РФ, лауреат Державної премії СРСР, доктор технічних наук, професор Новаковський Сергій Васильович, Московський технічний університет зв'язку й інформатики, професор кафедри.
Офіційні опоненти:
заслужений діяч науки і техніки України, докт. техн. наук, професор Гофайзен Олег Вікторович, Одеська національна академія зв'язку ім. О.С. Попова, завідувач кафедри;
докт. техн. наук, професор Грицьків Зінон Дмитрович, Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри.
докт. техн. наук, професор Філіпський Юрій Костянтинович, Одеський національний політехнічний університет, професор кафедри.
Головна організація:
Національний технічний університет України (КПІ), Міністерство освіти та науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 25.04.2002 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої ради Д41.816.01 в Одеській національній академії зв'язку ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Кузнечна, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова
Автореферат розісланий 22.03.2002 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої
ради, доктор технічних наук, професор А.М. Іваницький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прогнозування майбутніх напрямків розвитку телебачення дозволяє говорити про перспективність створення багатофункціонального телебачення, за якого сучасна система телевізійного (ТВ) мовлення стає комплексною ТВ системою, що працює в пасивному й інтерактивному режимах, а домашній телевізор використовується для відтворення сигналів як ТВ-мовлення, так і сигналів різних систем масового телевізійного інформаційного обслуговування (СМТІО). У результаті вдосконалення відомих і розроблення нових СМТІО забезпечується потреба сучасної людини в отриманні необхідної інформації й ефективне використання радіочастотного спектра й апаратури передавання і приймання.
Слід зазначити, що, на відміну від одночасного передавання різних зображень, тут сигнали різних додаткових служб – пасивної системи довідкового телебачення типу “Телетекст”, інтерактивної системи типу “В'юдейта” і системи передавання нерухомих і графічних телевізійних зображень (НТЗ і ГЗ) та інші передаються разом зі звуковим супроводом. Вибираються і відтворюються зображення СМТІО за бажанням глядача. А при звичайному одночасному передаванні всі зображення, що передаються відтворюються незалежно від бажання глядача, що є істотним недоліком останньої. Тому розроблення різних СМТІО, у тому числі й систем передавання НТЗ і ГЗ, є перспективним. Обмежена можливість системи типу “Телетекст”, а саме обмежена кількість переданої інформації, відмінність зображень системи від звичайних ТВ зображень, відсутність зворотного каналу для запиту необхідної інформації призвели до виникнення ідеї створення більш ефективної системи СМТІО у виді систем передавання НТЗ і ГЗ. Подібні питання були поставлені в зарубіжній і радянській літературі два десятиліття тому.
Розроблення систем телебачення високої і підвищеної чіткості призвела до переходу на цифрове ТВ-мовлення. Із запровадженням систем цифрового ТВ-мовлення відкриваються широкі можливості впровадження різноманітних варіантів систем передавання НТЗ і ГЗ. Тому протягом останніх двох років запропоновані різноманітні проекти Міжнародного Союзу Електрозв'язку (МСЕ), в яких пропонується розроблення систем ТВ-мовлення з інтеграцією служб.
Системи передавання НТЗ і ГЗ є більш інформативними порівняно з іншими системами СМТІО, але впровадження цих систем потребує вирішення серйозних наукових проблем, серед яких проблеми формулювання принципів збільшення кількості інформації, що передається, зменшення спотворень і помилок у результаті виникнення часових флуктуацій у системі зв'язку, зменшення міжсимвольних інтерференцій (МСІ), вибір форми сигналу тощо є першорядними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РОЗРОБКА НОВИХ МЕТОДІВ ПЕРЕДАВАННЯ НЕРУХОМИХ І ГРАФІЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ ПО КАНАЛАХ ЗВ'ЯЗКУ. ТЕОРІЯ І ТЕХНІКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок