Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАСЦІОЛЬОЗНО-ПАРАМФІСТОМОЗНА ІНВАЗІЯ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ (ОСОБЛИВОСТІ ЕПІЗООТОЛОГІЇ, ДІАГНОСТИКА ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ)

ФАСЦІОЛЬОЗНО-ПАРАМФІСТОМОЗНА ІНВАЗІЯ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ (ОСОБЛИВОСТІ ЕПІЗООТОЛОГІЇ, ДІАГНОСТИКА ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ)

Назва:
ФАСЦІОЛЬОЗНО-ПАРАМФІСТОМОЗНА ІНВАЗІЯ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ (ОСОБЛИВОСТІ ЕПІЗООТОЛОГІЇ, ДІАГНОСТИКА ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,24 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАЗАННИЙ ОЛЕКСІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК: 619:616.995.122:636.22/28
ФАСЦІОЛЬОЗНО-ПАРАМФІСТОМОЗНА ІНВАЗІЯ
ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ
(ОСОБЛИВОСТІ ЕПІЗООТОЛОГІЇ,
ДІАГНОСТИКА ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ)
16.00.11 – паразитологія, гельмінтологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській державній зооветеринарній академії
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – кандидат ветеринарних наук, доцент
Бирка Віктор Іванович,
Харківська державна зооветеринарна академія,
доцент кафедри паразитології
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Дахно Іван Степанович,
Сумський національний аграрний університет,
завідувач кафедри паразитології та токсикології
доктор ветеринарних наук, доцент
Довгій Юрій Юрійович,
Державний агроекологічний університет, завідувач
кафедри паразитології, ветсанекспертизи і зоогігієни
Провідна установа – Одеський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
кафедра епізоотології та паразитології, м. Одеса
Захист відбудеться “24” січня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .004.14 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навч. корпус № 3, ауд. 65
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навч. корпус № 4, кімн. 28
Автореферат розісланий “22” грудня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Прус М.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. доситьДо найбільш поширених гельмінтозів жуйних тварин в Україні відноситься фасціольоз. На даний час епізоотична ситуація в зонах стаціонарного неблагополуччя з фасціольозу великої рогатої худоби на Сході України ускладнилася появою та досить швидким розповсюдженням парамфістомозної інвазії.
Кожне з цих захворювань супроводжується, які відчутними збитками: зниженням молочної та м’ясної продуктивності великої рогатої худоби, погіршенням якості цієї продукції, передчасним вибракуванням високопродуктивних тварин, утилізацією уражених внутрішніх органів, а також суттєвими витратами на проведення оздоровчих лікувально-профілактичних заходів. Крім зазначеного, ці трематоди також зумовлюють інокуляцію в організм тварини широкого кола фітопаразитів (Меремінський А.Й., 1971; Нікітін В.П., 1978; Сафіуллін Р.Т., 1997, 2002; Березовський А.В. та ін., 2002).
У минулі роки фасціольоз і парамфістомози вивчались вченими як моноінвазії (Меремінський А.Й., 1971; Нікітін В.П., 1978; Довгій Ю.Ю., 1999; Дахно І.С., 2000 та ін.). В умовах Сходу України в останні роки актуальною постала тема їх асоційованого перебігу. Не зважаючи на значне їх поширення, особливості взаємовідносин фасціол і парамфістом у системі гельмінтоценозу, а також особливості патогенезу мікстінвазії на початку ХХІ століття лишалися не вивченими.
Відсутність протягом тривалого часу ефективних антгельмінтних засобів сприяла поширенню цих інвазій парамфістомідозусеред великої рогатої худоби в умовах Сходу України, які в короткий термін зумовили формування численних осередків фасціольозно-парамфістомозного гельмінтоценозу в регіоні.
Поодинокі публікації відносно поширення мікстінвазії (Лошкарьова В.В. та ін., 2003), відсутність науково-обгрунтованих даних зстосовно вивченняя взаємовідносин фасціол і парамфістом та особливостей патогенезу при асоційованому перебігу інвазій і спонукали нас до вивчення вказаного гельмінтоценозу у великої рогатої худоби в умовах Сходу України, де в останні роки постала проблема епізоотології парамфістомозів, зокрема, особливостей екології і фенології проміжних хазяїв у цій зоні та сумісного їх перебігу з фасціольозом. Крім цього, низький рівень застосовуваних нині діагностичних досліджень підштовхнув нас до удосконалення прижиттєвої діагностики та численних експериментальних досліджень з метою отримання ефективних лікувальних засобів при даній мікстінвазії великої рогатої худоби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФАСЦІОЛЬОЗНО-ПАРАМФІСТОМОЗНА ІНВАЗІЯ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ (ОСОБЛИВОСТІ ЕПІЗООТОЛОГІЇ, ДІАГНОСТИКА ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок