Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІБЛІЙНИЙ СИМВОЛІЗМ У КУЛЬТУРНО-НАЦІОНАЛЬНИХ КАРТИНАХ СВІТУ: СПРОБА ПОРІВНЯЛЬНОГО АНАЛІЗУ

БІБЛІЙНИЙ СИМВОЛІЗМ У КУЛЬТУРНО-НАЦІОНАЛЬНИХ КАРТИНАХ СВІТУ: СПРОБА ПОРІВНЯЛЬНОГО АНАЛІЗУ

Назва:
БІБЛІЙНИЙ СИМВОЛІЗМ У КУЛЬТУРНО-НАЦІОНАЛЬНИХ КАРТИНАХ СВІТУ: СПРОБА ПОРІВНЯЛЬНОГО АНАЛІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,13 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
ЮРЧЕНКО ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 130.2: 22.06
БІБЛІЙНИЙ СИМВОЛІЗМ У КУЛЬТУРНО-НАЦІОНАЛЬНИХ
КАРТИНАХ СВІТУ: СПРОБА ПОРІВНЯЛЬНОГО АНАЛІЗУ
09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті
імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Суковата Вікторія Анатоліївна,
Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна,
доцент кафедри теорії культури і філософії науки
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент
Карпенко Іван Васильович,
Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна,
декан філософського факультету,
доцент кафедри теоретичної та практичної філософії
кандидат філософських наук
Коваленко Інна Ігорівна,
Національна юридична академія України ім. Я. Мудрого,
доцент кафедри філософії
Захист відбудеться “16” січня 2007 р. о 15.15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.06 Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. ІІ-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розіслано “13” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Українець Л. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається цілим комплексом процесів, які відбуваються як у суспільстві, так і у науці протягом останніх десятиліть:
· визначення сучасного статусу України як держави багатонаціональ-ної і поліконфесійної зумовлює стійку зацікавленість проблемами національних культур, релігій світу, унікальності мовних систем, що сприяє їх глибинному філософському осмисленню;
· особливого значення набуває розмежування загального (універсального) й етноспецифічного в культурно-національних картинах світу, що створює умови для розв’язання питань як національної самоідентифікації, так і міжнаціональної та релігійної толерантності;
· домінування у сучасній гуманітаристиці когнітивно-дискурсивної парадигми обумовлює тісну взаємодію методологій, притаманних таким дисциплінам як семіотика, лінгвокультурологія, лінгвоконцептологія із власне філософією та філософією мови і культури.
Мова з її унікальними семантичними рівнями і спроможністю до високого ступеня символізації є однією з найвагоміших характеристик національної самобутності. Культурно значимою концептуальною одиницею, зміст якої “неможливо дешифрувати простим зусиллям розуму” (О. Селіванова), що є невіддільною від структури образу і не існує у вигляді певної раціональної формули, вважається символ. Неоднозначність потрактувань цього поняття у культурології та філософії мови спонукає сучасних дослідників до вивчення й упорядкування символічних систем, якими оперують окремі національні культури. А тому біблійний символізм як феномен коректно розглядати не лише на рівні замкнутих унікальних культур (якою може вважатися ортодоксальна юдейська культура), а й на тлі панхристиянського простору.
У роботі враховується трикомпонентна специфіка аналізу символічного навантаження Святого Письма в культурно-національних картинах світу, що зумовлено, по-перше, поєднанням процесу глобалізації Європи з бажанням окремих націй зберегти свою етнокультурну специфіку; по-друге, особливим місцем, яке посідають мовні знаки-символи в інтелектуальному пізнанні світу; по-третє, зростанням інтересу до сутності релігії і церкви, та їх впливу на культурний розвиток нації. Отже, вибрана тема перебуває в руслі пріоритетних досліджень філософії й культурології та порушує комплекс проблем, що визначені соціокультурною динамікою сучасного світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: БІБЛІЙНИЙ СИМВОЛІЗМ У КУЛЬТУРНО-НАЦІОНАЛЬНИХ КАРТИНАХ СВІТУ: СПРОБА ПОРІВНЯЛЬНОГО АНАЛІЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок