Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ РЕФОРМИ У ПОЛЬЩІ: УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ ПОРІВНЯЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

ЕКОНОМІЧНІ РЕФОРМИ У ПОЛЬЩІ: УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ ПОРІВНЯЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ РЕФОРМИ У ПОЛЬЩІ: УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ ПОРІВНЯЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,67 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ЧЕБОТАР СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 338.2 (438)
ЕКОНОМІЧНІ РЕФОРМИ У ПОЛЬЩІ:
УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ ПОРІВНЯЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
08.05.01 – Світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин та маркетингу Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Мочерний Степан Васильович,
Тернопільська академія народного господарства,
професор кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Мокій Анатолій Іванович
Львівська комерційна академія, завідувач
кафедри міжнародних економічних відносин
кандидат економічних наук, доцент
Крисоватий Андрій Ігорович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри податків і фіскальної політики
Провідна установа: Київський національний економічний університет,
кафедра міжнародної економіки, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 11 жовтня 2001 р. о 13-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 у Тернопільській академії народного господарства (46004, м. Тернопіль, вул. Львівська 11, аудиторія 1300).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільської академії народного господарства (читальний зал для викладачів), 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 6.
Автореферат розісланий 5 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент ____________________Задорожний З.В.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На зламі 80-90-х років постсоціалістичні країни Східної Європи та колишнього Радянського Союзу розпочали реформування економічної та політичної систем. Незважаючи на дещо подібні стартові умови реформування, Польща, яка першою стала на шлях радикальних суспільно-економічних трансформацій, досягла за останні десять років набагато вагоміших успіхів порівняно зі своїми східними сусідами, зокрема, з Україною.
За відносно невеликий період польським реформаторам удалося досить швидко стати на шлях нарощування валового національного продукту, підвищити конкурентноздатність продукції на світовому ринку, досягнути значного зростання іноземних інвестицій та ін. Якщо порівняти динаміку даних показників в економічних системах Польщі та України, то стає очевидним, що Польща значно (на 7-10 років) випереджає Україну у реформуванні народного господарства та становленні соціально-орієнтованої ринкової економіки.
Отже, вивчення польського досвіду реформування в усіх галузях економіки є актуальним для України, оскільки дозволить скоригувати існуючу економічну політику у вірному напрямі. Особливий інтерес для України являють аспекти, пов’язані з роздержавленням і приватизацією, зрушеннями у грошово-кредитній і податковій політиці, реформуванням сфери зовнішньоекономічної діяльності. Адже досягнення Польщі саме тут є загальновизнаними. Саме тому визначені проблеми на прикладі Польщі обумовили вибір теми дисертаційної роботи, її об’єкт і структуру.
Питанням реформування економіки постсоціалістичних країн особлива увага в економічній літературі стала приділятися, починаючи з кінця 80-х років. Зокрема, дослідженнями пореформеного розвитку економіки Польщі займалися такі польські вчені, як Л.Бальцерович, Й. Гардавський, Л. Гілейко, З.Гіловська, В.Гомулка, Г.Гронкевич-Вальтц, Т.Грушецький, П.Еберхард, В.Зглінський, К.Клозинський, Г.Колодко, С.Куровський, Є.Міхаловський, Я. Пташек, А.Славінський та інші. Серед робіт інших зарубіжних економістів, які присвячені висвітленню окремих аспектів системної трансформації, виділяються праці Л. Абалкіна, О. Богомолова, А. Бузгаліна, Є. Гайдара, М. Дерябіної, Я. Корнаї, П. Мюрреля, Д. Норта, Дж. Сакса, Дж. Стігліца, Ст. Фішера, Я. Ширмера, К. Штайльманна, Г. Явлінського.
Значний внесок у вивчення трансформаційних процесів у країнах із перехідною економікою внесли такі вітчизняні вчені, як Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ РЕФОРМИ У ПОЛЬЩІ: УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ ПОРІВНЯЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок