Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ОНТОЛОГІЧНОЇ ТА ГНОСЕОЛОГІЧНОЇ ПРОБЛЕМАТИКИ У ДОСОКРАТІВСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ

ФОРМУВАННЯ ОНТОЛОГІЧНОЇ ТА ГНОСЕОЛОГІЧНОЇ ПРОБЛЕМАТИКИ У ДОСОКРАТІВСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ОНТОЛОГІЧНОЇ ТА ГНОСЕОЛОГІЧНОЇ ПРОБЛЕМАТИКИ У ДОСОКРАТІВСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,76 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ПАНЬКІВ ОЛЕСЯ ВАСИЛІВНА
УДК : 111/119:141. “-07/-05”(092)(091)
ФОРМУВАННЯ ОНТОЛОГІЧНОЇ ТА ГНОСЕОЛОГІЧНОЇ ПРОБЛЕМАТИКИ У ДОСОКРАТІВСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії філософії Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник кандидат філософських наук, доцент
Кондзьолка Володимир Володимирович
Львівський національний університет
імені Івана Франка
доцент кафедри історії філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бичко Ада Корніївна
Київський державний університет театру, кіно та телебачення
імені І.К Карпенка-Карого
завідувач кафедрою суспільних наук
кандидат філософських наук, доцент
Лимонченко Віра Володимирівна
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка
доцент кафедри філософії
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України
Захист відбудеться 10 листопада 2005 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою:
79002, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 10 жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сінькевич О.Б.
Актуальність теми. У духовній скарбниці людської цивілізації одним з чи не найяскравіших її здобутків навік залишилася старогрецька філософія. Виникнувши понад дві з половиною тисячі років тому у конкретно-історичних умовах розвитку античного світу, своєю появою вона засвідчила народження першої форми теоретичного осягнення людиною дійсності і започаткувала історію наукового пізнання. Філософська спадщина Еллади стала для усіх наступних поколінь великим науковим заповітом та невичерпним джерелом геніальних ідей, які впродовж віків запліднювали та зумовлювали розвиток світової філософії, адже у багатоманітності форм грецької філософії були у зародку, у процесі виникнення практично усі типи пізнішого філософування. І чи не тому у слові “Греція”, як образно висловився Гегель, кожному європейцю “чується щось близьке та рідне.”
Важливо зазначити, що і українська філософська думка, її представники, починаючи з часів Київської Русі, у Києво-Могилянській академії, а згодом і такі мислителі, як Г.Сковорода, Т.Шевченко, Леся Українка, І.Франко, постійно черпали животворні ідеї з того джерела, що полишив людству у спадок античний світ, зокрема, з його філософії.
Антична філософія залишається відкритою книгою і для нинішньої цивілізації, у тому числі і для української філософії та національної духовної культури. Виходячи на шлях самостійного цивілізаційного розвитку, вітчизняна філософська думка сьогодні намагається збагнути та духовно засвоїти усе найбільш цінне, значуще та неперехідне, що створено у світовій філософії, зокрема, у старогрецькій, а відтак у подібний спосіб інтегрувати себе у світовий духовно-філософський простір. Ось чому і нині старогрецька філософія залишається об’єктом постійних наукових рефлексій, пошуків, котрі суттєво допомагають збагачувати сучасну філософську культуру.
Тому актуальним як у теоретичному, так і у практичному плані для вітчизняних дослідників є завдання глибокого осмислення та засвоєння того величезного духовного пласту античної філософської мудрості, котра фактично стала фундаментом розвитку європейської філософії і не втратила свого евристичного потенціалу і для розвитку національної філософії. Окрім того не будемо забувати, що вітчизняна філософія, як і інші сфери національного духовного життя впродовж віків перебувала у тенетах несвободи, залежності від чужої культури і фактично була позбавлена можливості вести самостійні пошуки у царині історії античної філософії, щоб зробити її національним духовним надбанням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ОНТОЛОГІЧНОЇ ТА ГНОСЕОЛОГІЧНОЇ ПРОБЛЕМАТИКИ У ДОСОКРАТІВСЬКІЙ ФІЛОСОФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок