Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ВИМІРИ БІКАМЕРАЛЬНИХ СИСТЕМ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ВИМІРИ БІКАМЕРАЛЬНИХ СИСТЕМ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ВИМІРИ БІКАМЕРАЛЬНИХ СИСТЕМ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
НОВІКОВ МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 321:303.446
ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ВИМІРИ БІКАМЕРАЛЬНИХ
СИСТЕМ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)
23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | кандидат філософських наук, доцент
ФІСУН Олександр Анатолійович,
професор кафедри політології Харківського
національного університету імені В.Н. Каразіна
Офіційні опоненти: |
доктор політичних наук, старший
науковий співробітник
ЛИТВИНЕНКО Олександр Валерійович,
Департамент з питань державної безпеки
Апарату Ради національної безпеки і оборони
України, м.Київ;
 
кандидат політичних наук, доцент
АВКСЕНТЬЄВА Тетяна Геннадіївна,
доцент кафедри філософії Харківського
національного університету радіоелектроніки
Захист відбудеться 25.01.2008 р. о 15-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.22 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. 2-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розіслано 25.12.2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. Куц
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена тим, що однією з найважливіших проблем функціонування сучасних держав є питання вибору найбільш оптимальної конфігурації політичних інститутів, яка б значною мірою сприяла розвитку відкритого, стабільного і процвітаючого демократичного суспільства. Дизайн законодавчих інститутів є сферою, що має особливо багато різних варіантів інституціонального вибору. Розмаїття цих варіантів багато в чому залежить від способу обрання законодавців, повноважень, якими володіють законодавчі органи та інших питань, навколо яких точиться напружена дискусія серед політиків та експертів. Одним із ключових є вибір інституціональної структури парламенту: однопалатного (унікамерального) чи двопалатного (бікамерального).
Тим часом резонансні дебати з приводу бікамералізму, що перманентно виникають в Україні, продемонстрували вузькість його теоретичного освоєння у вітчизняній політичній науці, відсутність узагальнюючої перспективи обговорення цього питання. У світовій політології такі перспективи, безумовно, намічені, однак існуючі достатньо численні дослідження цієї проблеми в цілому не покривають усієї широти її проявів, аспектів і граней. Тому дискусія з проблеми бікамералізму залишається принципово відкритою і надзвичайно актуальною.
У пострадянських дослідженнях інтерес до бікамералізму сконцентрований у межах конституційно-юридичного напрямку дослідження парламентських структур (О.С.Автономов, В.І.Байдін, О.М.Булаков, Є.Волков, А.З.Георгіца, Ю.Д.Древаль, В.С.Журавський, С.Є.Заславський, І.Конюхова, Л.Кривенко, А.М. Медушевський, А.Р.Парамонов, Р.М.Романов, С.Сас, І.Сенюта, Н.А.Філіппова, В.М.Шаповал, Р.М.Ярва). Аналіз процесів становлення та розвитку бікамеральних структур і поширених у сучасній практиці інституціональних принципів та зразків оформлення верхніх палат парламентів представлено дослідженнями Т. Брауна, І.М.Бусигіної, Дж.Коуклі, І.М.Тарасова, П.А.Федосова.
Зміст української дискусії з проблеми бікамералізму, основні позиції й аргументаційні блоки з питання перспектив упровадження бікамерального типу парламентаризму в Україні сформовані аналітичними матеріалами і коментарями таких провідних спеціалістів і експертів, як М.Азнар, Б.Андресюк, В.Горбач, В.С.Журавський, В.Карасьов, Л.Кравчук, О.Ковальчук, І.Рябов, О.Сушинський, М.Філіндаш, О.Юрчук та ін.
Значний інтерес для дослідження становить блок джерел, що висвітлюють класичні теоретичні аспекти виникнення, розвитку й інституціонального моделювання двопалатних парламентів (Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ВИМІРИ БІКАМЕРАЛЬНИХ СИСТЕМ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок