Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЇ СУСПІЛЬНОГО ДОГОВОРУ В СУЧАСНІЙ АНАЛІТИЧНІЙ ФІЛОСОФІЇ

ТЕОРІЇ СУСПІЛЬНОГО ДОГОВОРУ В СУЧАСНІЙ АНАЛІТИЧНІЙ ФІЛОСОФІЇ

Назва:
ТЕОРІЇ СУСПІЛЬНОГО ДОГОВОРУ В СУЧАСНІЙ АНАЛІТИЧНІЙ ФІЛОСОФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,65 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ім. Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
КУДРЯВЦЕВА Наталя Сергіївна
УДК 141.7 + 172.12 + 316
ТЕОРІЇ СУСПІЛЬНОГО ДОГОВОРУ
В СУЧАСНІЙ АНАЛІТИЧНІЙ ФІЛОСОФІЇ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті МОН України на кафедрі філософії.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Шрамко Ярослав Владиславович,
Криворізький державний педагогічний університет МОН України,
перший проректор
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Горак Ганна Іванівна,
Міжнародний Соломонів університет МОН України,
завідувач кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент
Менжулін Вадим Ігорович,
Національний університет “Києво-Могилянська Академія”
МОН України, докторант кафедри філософії та релігієзнавства
Захист відбудеться “21” березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “____” ___________ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Л.А. Ситніченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Динаміка розвитку сучасного суспільства та наявні трансформативні процеси в політичній, економічній, соціальній і культурній сферах громадського життя обумовлюють необхідність перегляду принципів суспільних взаємовідносин, формують нові підходи до питання взаємодії суспільства й держави. Домінування економічної сфери суспільного буття не тільки призводить до “матеріалізації” індивідуальних інтересів членів суспільства, а й по-новому ставить проблему співіснування людства в умовах сучасного соціуму. Реалії конкурентного ринку формулюють визначення рівня життя суспільства передусім за економічними показниками, підносячи в такий спосіб матеріальний аспект індивідуального соціального статусу порівняно з іншими його аспектами. У той же час світові тенденції демократизації усіх сфер суспільного життя спричиняють загострення проблем соціальної справедливості та вимагають якісно нових перетворень суспільної свідомості. Першочергового значення набуває можливість реалізації гарантованих політичних прав та свобод, яка визнається незалежною від індивідуальної економічної ситуації. Оскільки забезпечення відповідного балансу між економічною нерівністю як результатом дії ринкової системи та рівністю основних політичних свобод як сутністю демократичного устрою становить одну з функцій держави, питання відносин між державою та суспільством опиняється в колі найбільш актуальних проблем сьогодення.
Специфіка нинішньої соціальної дійсності зумовлює необхідність пошуку адекватного механізму узгодження індивідуальних інтересів членів суспільства та регулювання взаємовідносин суспільства і держави, що, у свою чергу, складає підґрунтя вибудови теорій соціальної справедливості. На сучасному етапі одним із таких механізмів, що вже засвідчив свою доволі високу ефективність, виступає концепція суспільного договору. Засноване на принципах свободи та рівності поняття суспільного договору постає втіленням основних демократичних цінностей, так само як і характер самого договору, підґрунтям якого є згода, що передбачає відсутність підкорення однієї людини іншою, повною мірою відповідає умовам демократичного регулювання. Водночас механізм суспільного договору виявляється позбавленим будь-яких історичних деталей, що могло б обмежити його застосування до певної конкретної ситуації. Натомість, він репрезентує доволі гнучку філософську конструкцію, основний сенс якої полягає в наданні необхідних засад для обґрунтування походження того чи іншого суспільного явища шляхом одностайного вибору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТЕОРІЇ СУСПІЛЬНОГО ДОГОВОРУ В СУЧАСНІЙ АНАЛІТИЧНІЙ ФІЛОСОФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок