Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ СВІТЛО-КОЛЬОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА СУЧАСНОГО МІСТА

АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ СВІТЛО-КОЛЬОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА СУЧАСНОГО МІСТА

Назва:
АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ СВІТЛО-КОЛЬОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА СУЧАСНОГО МІСТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ДУБИНСЬКИЙ Володимир Петрович
УДК 72.01
АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ ПРИНЦИПИ
ФОРМУВАННЯ СВІТЛО-КОЛЬОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА
СУЧАСНОГО МІСТА
18.00.01 - Теорія архітектури
реставрація пам'яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата архітектури
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській національній академії міського господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор архітектури, професор Крижановська Неллі Яківна,
Харківська національна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України, зав. кафедри архітектурного і ландшафтного проектування.
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор Фоменко Оксана Олексіївна,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, зав. кафедри інноваційних технологій дизайну архітектурного середовища;
доктор педагогічних наук, кандидат архітектури, професор
Гребенюк Георгій Євгенійович,
Кримський гуманітарний університет Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, зав. кафедри образотворчого мистецтва і дизайну.
Провідна установа:
Київський національний університет будівництва і архітектури
Міністерства освіти і науки України, кафедра міського будівництва, м. Київ.
Захист відбудеться 16 березня 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою:
61002, м. Харків, вул. Сумська, 40, архітектурний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою:
61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий 14 лютого 2007 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Н.В. Ігнатьєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема поліпшення якості архітектурно-художнього освітлення міст в Україні є однією з найбільш актуальних. Вона характеризується зміною економічної ситуації, постійним удосконалюванням архітектурно - планувальної структури великих та найбільших міст, реконструкцією центра міста, модернізацією мережі магістральних і житлових вулиць і таке інше, а також появою нових ефективних, енергоємних і економічних світлотехнічних технологій.
Світлове моделювання архітектури як прийом організації міського середовища одержав розвиток в Україні в середині XX сторіччя та був реалізований у формуванні таких міст, як Київ, Харків, Донецьк, Дніпропетровськ, Львів, Одеса та інші.
Однак у цілому, освітлення міст в Україні здійснюється на емпіричному рівні. Основний недолік формування світло-кольорового середовища в багатьох сучасних містах - це відсутність єдності у вирішенні освітлення різних територій міста, превалювання світлової реклами над архітектурними об'єктами, що руйнує стильову єдність міського середовища. Є в міських центрах об'єкти з надлишковим освітленням, при нерівномірному освітленні периферійних районів багатьох міст.
На практиці недостатньо використовуються енергозберігаючі технології. Превалюють спонтанні рішення через відсутність теоретичної бази по даній проблематиці.
Уперше поняття "світло-кольорове середовище" було запропоновано на першій Всесоюзній конференції по проблемі "Світло як елемент життєвого середовища людини", що проходила в м. Харкові в 1971 р. Інтерес до цієї проблеми виявили не тільки світлотехніки, інженери, але й архітектори, дизайнери, психологи, ергономісти та інші.
Світло-кольорове середовище міста стало новою галуззю творчої діяльності. Його формування здійснюється в системі відкритих міських просторів. На цей час з'явилися реальні можливості за рахунок приватних інвестицій значно підвищити естетичні характеристики світло-кольорового середовища міста на основі науково- обгрунтованих рекомендацій.
У даній роботі був використаний у якості вихідної теоретичної бази значний матеріал в галузі містобудування - О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНІ ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ СВІТЛО-КОЛЬОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА СУЧАСНОГО МІСТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок