Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Лексико-семантична характеристика сучасної української фізичної термінології (на матеріалі спеціалізованих видань 90-х рр. ХХ ст.)

Лексико-семантична характеристика сучасної української фізичної термінології (на матеріалі спеціалізованих видань 90-х рр. ХХ ст.)

Назва:
Лексико-семантична характеристика сучасної української фізичної термінології (на матеріалі спеціалізованих видань 90-х рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Волкова Ірина Вікторівна
УДК 811.161.237:001.4
Лексико-семантична характеристика
сучасної української фізичної термінології
(на матеріалі спеціалізованих видань 90-х рр. ХХ ст.)
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
ВЕНЄВЦЕВА ЛЮБОВ ВАСИЛІВНА, Харківський національний
університет ім. В.Н.Каразіна,
доцент кафедри української мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ПОЛЮГА ЛЕВ МИХАЙЛОВИЧ,
Інститут українознавства
імені Івана Крипякевича НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат філологічних наук, професор
ОЛЕКСЕНКО ОЛЕНА АНДРІЇВНА,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди,
професор кафедри української мови
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
кафедра української мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться “_01”жовтня_ 2002 р. о _13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків-77, площа Свободи, 4, ауд. 2-37.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків-77, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий “_29 ”_серпня_ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гноєва Н. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
У наш час українська наукова термінологія стала обєктом активного дослідження мовознавців не випадково, адже вона довгий час перебувала в Україні на периферії наукового мовлення. Тож вивчення різногалузевої української термінології є справою нагальною. Уже заповнено деякі лакуни: досліджено історію формування й особливості функціонування термінів багатьох природничих і суспільних наук та сфер діяльності людини. Однак у тематиці таких досліджень спостерігаємо певну диспропорцію: мовознавці приділяють недостатньо уваги комплексному вивченню термінології точних наук, у тому числі й фізики.
Сучасний стан вивчення термінології фізики не може вважатися задовільним як з погляду мовознавців, так і самих фізиків. Важливість дослідження даної термінології не викликає сумнівів, адже уніфікована і стандартизована фізична термінологія як головний компонент багатьох технічних метамов є основою успішного спілкування у фізико-технічній сфері. Певні аспекти формування і функціонування фізичної термінології вже розглянуті в науковій літературі (співвідношенню національного й інтернаціонального у словотворчій структурі українських фізичних термінів присвятив дисертаційне дослідження В.І.Пілецький; історію формування фізичної термінології, її генетичну характеристику та структурно-словотвірні особливості у другій половині ХІХ – першій третині ХХ ст. вивчала у дисертаційному дослідженні І. Р. Процик). Проте, як можна бачити з тематики цих робіт, необхідне подальше глибоке вивчення української фізичної термінології (УФТ), її комплексне лінгвістичне дослідження.
Наша робота присвячена останньому етапові розвитку УФТ. Це зумовлено тим, що саме в 90-ті рр. ХХ ст. УФТ починає активно розвиватись, а також тим, що особливості її розвитку в цей період не вивчено в жодній зі згаданих наукових праць. В інших же дослідженнях даний етап описано фрагментарно, тоді як відроджена й новоутворена УФТ потребує всебічного й детального аналізу.
Актуальність теми зумовлена необхідністю дослідити сучасні тенденції розвитку УФТ, а також визначити особливості функціонування фізичного терміна як знака наукового поняття.
На неоднорідність складу УФТ досліджуваного періоду, складність її поняттєвої системи вплинули і багатовікова історія фізики як науки, і велика кількість джерел поповнення фізичної термінології, що призводить до появи великої кількості нових термінів в УФТ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Лексико-семантична характеристика сучасної української фізичної термінології (на матеріалі спеціалізованих видань 90-х рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок