Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПРИВАТНОГО ТА КОЛЕКТИВНОГО УКЛАДІВ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ УКРАЇНИ

РОЗВИТОК ПРИВАТНОГО ТА КОЛЕКТИВНОГО УКЛАДІВ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ УКРАЇНИ

Назва:
РОЗВИТОК ПРИВАТНОГО ТА КОЛЕКТИВНОГО УКЛАДІВ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,05 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
КАРПЕНКО Анатолій Миколайович
УДК 338.431.4
РОЗВИТОК ПРИВАТНОГО ТА КОЛЕКТИВНОГО УКЛАДІВ В
СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.07.02 - економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Мельник Леонід Юхимович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економічної теорії та економіки
сільського господарства.
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Рабштина Василь Михайлович,
Полтавський державний сільськогосподарський інститут, завідувач кафедри економіки ринкових відносин
та маркетингу;
кандидат економічних наук, доцент
Олійник Віктор Якович
Дніпропетровський державний фінансово-економічний
інститут , завідувач кафедри фінансів.
Провідна установа - Інститут аграрної економіки УААН, відділ реформування відносин власності і підприємництва, м. Київ.
Захист відбудеться “28” грудня 2001 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 25.11.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.М. Миронова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкове реформування аграрного сектору України обумовлює створення багатоукладної економіки з добровільним вибором селянами більш ефективних форм господарювання на основі приватної власності на землю і майно. Цей напрям аграрної політики повинен забезпечувати якщо не відчутну, то хоч би надійну соціально-економічну віддачу. Проте цього ще не досягнуто. Така невідповідність потенційних можливостей ринкових перетворень на селі їх фактичним результатам потребує подальшого розвитку аграрних відносин закладених у різноманітності організаційно-правових структур. Вони як поліформна система господарювання на селі поглиблюють конкурентноздатність виробників, створюють передумови їх ефективного розвитку. Багатоукладність у процесі становлення і переведення аграрних відносин на якісно вищий рівень при єдності форм власності і господарювання, комплексності і наданні їм системності сприятиме досягненню в сільському господарстві більш високої соціально-економічної результативності, стане важливим засобом його виходу з трансформаційної кризи. Проблеми теорії і практики аграрних відносин при переході до багатоукладної економіки і ефективності її функціонування досліджувались в різних напрямах і викладені в роботах зарубіжних і вітчизняних вчених-економістів.
Серед них слід виділити наукові праці П.І. Гайдуцького, В.В. Зіновчука, М.В. Зубця, І.Г. Кириленка, О.В. Крисального, І.І. Лукінова, П.М. Макаренка, В.М. Малеса, М.Й. Маліка, Л.Ю. Мельника, В.Я. Месель-Веселяка, В.М. Нелепа, О.М. Онищенка, Л.В. Романової, П.Т. Саблука, О.М. Шпичака, В.В. Юрчишина та багатьох інших.
Вивчення і узагальнення зарубіжного і вітчизняного досвіду щодо аграрних відносин при різноукладності дозволило встановити, що не всі аспекти цього напрямку сучасної аграрної економіки достатньо досліджені. Особливо це стосується організаційного забезпечення аграрних відносин. Зокрема шляхів формування і взаємодії приватного і колективного укладів на селі, компромісного вирішення питання про конструктивні особливості ринкового розвитку сільського господарства в Україні. Таким чином теоретичне, методологічне і практичне дослідження вищенаведених проблем, які мають важливе народногосподарське значення, обумовлюють актуальність обраної теми, її наукову і практичну цінність.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПРИВАТНОГО ТА КОЛЕКТИВНОГО УКЛАДІВ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок