Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНЕТИКО-БІОХІМІЧНІ ТА ПРОДУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ХУДОБИ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

ГЕНЕТИКО-БІОХІМІЧНІ ТА ПРОДУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ХУДОБИ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

Назва:
ГЕНЕТИКО-БІОХІМІЧНІ ТА ПРОДУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ХУДОБИ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,08 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РОЗВЕДЕННЯ І ГЕНЕТИКИ ТВАРИН
ЧУМЕЛЬ РАЇСА ІВАНІВНА
УДК 636.22/28.082.12
ГЕНЕТИКО-БІОХІМІЧНІ ТА ПРОДУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ХУДОБИ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ
Спеціальність 06.02.01 – розведення та селекція тварин
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук
с. Чубинське Київської області – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському національному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор,
чл.-кор. УААН, Ладика Володимир Іванович,
директор Сумського державного селекційного
центру.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Сірацький Йосип Зенонович,
завідувач відділу відтворення
Інституту розведення і генетики тварин УААН;
кандидат сільськогосподарських наук
Хмельничий Леонід Михайлович, завідувач
лабораторії селекції молочної і м’ясної худоби
Черкаського інституту агропромислового виробництва УААН
Провідна установа: Інститут тваринництва УААН, лабораторія
організації племінної справи відділу
виробництва молока, м. Харків, п/в Кулиничі.
Захист відбудеться “ 22 ” червня 2004 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01 при Інституті розведення і генетики тварин УААН, за адресою: 08321, с.Чубинське, вул. Погребняка, 1, Бориспільського району, Київської області.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту розведення і генетики тварин УААН
Автореферат розісланий “ 21 ” травня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Мільченко Ю.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рівень розвитку скотарства зумовлюється потребами суспільства та його запитами. Сьогодні в умовах формування ринкових відносин аграрного сектора, у зв’язку із зростаючим попитом на виробництво молочних продуктів, виникає особлива потреба в інтенсифікації молочного скотарства.
Основне його завдання – отримати від тварин продукцію високої якості при мінімальних затратах, що вимагає вдосконалення існуючих порід. Кожна порода має свої цінні якості, але у зв’язку із великомасштабною селекцією, створенням нових порід і типів утрачаються, як правило, гени місцевих порід, адаптованих до умов розведення.
У недалекому минулому лебединська порода в умовах Лісостепової зони північно-східного регіону України здатна була задовольняти основні потреби людей. На сучасному етапі, абсолютний надій цієї породи залишається низьким, з чим і пов’язане покращення її методом простого відтворного схрещування з швіцькими та чорно-рябими голштинськими бугаями. В однакових природно-економічних умовах Сумської області, кожен із створених масивів худоби проявляє свої продуктивні ознаки по-різному (Ладика В.І., 1997, 1999, 2001; Ладика В.І., Котенджи Г.П. та ін., 2002; Ладика В.І., Рубцов І.О. та ін., 2002). Тому виникла необхідність вивчення генетико-біохімічних особливостей, які в сукупності зумовлюють продуктивні ознаки порід з метою подальшого вдосконалення при впровадженні отриманих результатів у селекції. За допомогою комплексного аналізу генетичної структури, пошуку молекулярно-генетичних маркерів, що пов’язані із процесами загального метаболізму, ознаками молочної продуктивності можливе вирішення таких задач. На сьогодні відсутні такі дослідження масиву сумського типу української чорно-рябої молочної породи, що створюється.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у відповідності з планом наукових досліджень Сумського національного аграрного університету “Удосконалення селекційних програм і технологій при розведенні молочної та м’ясної худоби (номер державної реєстрації 0199U001622), тематикою Міністерства аграрної політики (2000-2002 р.р.) “Наукове забезпечення створення бурої північно-східної молочної породи” (номер державної реєстрації 0100U004190) та тематичним планом ІРГТ “Створити буру молочну породу з продуктивними ознаками корів не менше 5.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГЕНЕТИКО-БІОХІМІЧНІ ТА ПРОДУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ХУДОБИ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок