Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДОГОВОРІВ У ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ І НА ТЕРИТОРІЯХ ІЗ СПЕЦІАЛЬНИМ РЕЖИМОМ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДОГОВОРІВ У ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ І НА ТЕРИТОРІЯХ ІЗ СПЕЦІАЛЬНИМ РЕЖИМОМ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДОГОВОРІВ У ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ І НА ТЕРИТОРІЯХ ІЗ СПЕЦІАЛЬНИМ РЕЖИМОМ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,37 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
МОСТОВЕНКО Сергій Вікторович
УДК 347.44
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДОГОВОРІВ У ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ
І НА ТЕРИТОРІЯХ ІЗ СПЕЦІАЛЬНИМ РЕЖИМОМ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі проблем цивільного, трудового і підприєм-ницького права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Науковий керівник –
доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук України,
заслужений діяч науки і техніки України
Шевченко Ярославна Миколаївна,
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, завідувач відділу проблем цивільного, трудового і підприєм-ницького права.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук України
Кузнєцова Наталія Семенівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри цивільного права;
кандидат юридичних наук, доцент
Труба Вячеслав Іванович
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова,
завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін.
Провідна установа –
Одеська національна юридична академія, кафедра цивільного права, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “9” листопада 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, .
Автореферат розісланий “7” жовтня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор юридичних наук І.М. Кучеренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В постанові Кабінету Міністрів України від 17.03.2000 №521 “Про Основні напрями забезпечення комплексного розвитку малих монофункціональних міст” зазначається, що “найбільш дійовими формами регіональної політики, що застосовуються країнами як з високорозвиненою, так і перехідною економікою, є створення спеці-альних (вільних) економічних зон та здійснення комплексу заходів, що проводяться центральними і місцевими органами виконавчої влади шляхом запровадження спеціальних режимів інвестиційної діяльності”.
Ринкові умови підприємницької діяльності у вільних економічних зонах (далі – ВЕЗ) та на територіях із спеціальним режимом інвести-ційної діяльності (що в більшості випадків є територіями пріоритетного розвитку) сприяють поширенню сфери застосування договірно-правових відносин, підносять роль і значення цивільно-правових договорів. Але жоден із законодавчих актів щодо правового регулювання цих територій адекватно не регулює відповідні договірні відносини. Значення цієї проблеми особливо зростає після прийняття нового Цивільного кодексу України (далі – ЦК). Це зумовлює необхідність перегляду відповідних законодавчих актів і здійснення відповідних наукових досліджень.
Оскільки спеціальний режим інвестиційної діяльності відповідно до чинного законодавства України встановлюється на територіях пріори-тетного розвитку та на територіях окремих міст (Харкова, Шостки), пропонується визначити їх єдиним поняттям “території із спеціальним режимом інвестиційної діяльності”.
У законодавстві України, яке регулює діяльність суб’єктів підприєм-ницької діяльності (далі – СПД) на зазначених територіях, і в спеціальній літературі, присвяченій цим питанням, відсутній комплексний підхід до повного та несуперечливого законодавчого врегулювання загальних цивільно-правових засад здійснення такої діяльності, особливостей укла-дання цивільно-правових договорів, умов відповідальності СПД та засто-сування цивільно-правових санкцій до них.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДОГОВОРІВ У ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ І НА ТЕРИТОРІЯХ ІЗ СПЕЦІАЛЬНИМ РЕЖИМОМ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок