Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка енергозберігаючої технології виробництва пористих заповнювачів із гідросилікатів в апаратах псевдозрідженого шару.

Розробка енергозберігаючої технології виробництва пористих заповнювачів із гідросилікатів в апаратах псевдозрідженого шару.

Назва:
Розробка енергозберігаючої технології виробництва пористих заповнювачів із гідросилікатів в апаратах псевдозрідженого шару.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,43 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут газу
Собченко Віктор Васильович
УДК: 666.96.12 + 620.91
Розробка енергозберігаючої технології виробництва пористих заповнювачів із гідросилікатів в апаратах псевдозрідженого шару.
Спеціальність 05.14.06. - Технічна теплофізика і промислова
теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис .
Робота виконана у відділі термошарових процесів Інституту газу Національної академії наук України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Хвастухін Юрій Іванович
завідуючий відділом термошарових процесів Інституту газу НАН України
Офіційні опоненти:
член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, проф. Майстренко Олександр Юрійович, заступник директора з наукової роботи Інституту вугільних енерготехнологій НАН та Мінпаливенерго України.
кандидат технічних наук Шморгун Володимир Васильович, старший науковий співробітник Інституту технічної теплофізики НАН України
Провідна установа: Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”
Захист відбудеться „ 10 ” 2006 р. о 14 годині
на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26. 255.01. в Інституті газу НАН України за адресою: 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 39, тел. 456-03-24
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту газу НАН України
(03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 39)
Автореферат розісланий „ 7 ” вересня 200 6 р.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради, к.т.н. Б.К. Ільєнко


Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. В Україні щорічно на теплозабезпечення житлових приміщень витрачається близько 30 млн. тон умовного палива при значних нераціональних витратах тепла, на відміну від інших країн Європи, де питомі витрати енергетичних ресурсів в 2...3 рази менші.
Затвердження нових норм по енергозбереженню в масовому житловому будівництві в Україні загострили питання знаходження шляхів вирішення проблеми зниження витрат на теплозабезпечення житлових приміщень.
Одними з шляхів вирішення проблеми зниження енерговитрат на теплозабезпечення житлових приміщень є:
1) використання теплоізоляційних матеріалів з високими якісними показниками, що зменшить витрати саме на опалення будівель та споруд.
2) розробка енергозберігаючих технологій виробництва теплоізоляційних матеріалів.
Згідно оцінок, використання 1 м3 теплоізоляції забезпечує економію 1,4 – 1,6 тон умовного палива в рік.
За даними фірми “Heraklith” (Німеччина) європейський ринок теплоізоляційних матеріалів приблизно на 90% забезпечується мінераловатними виробами, пінополістиролом і штучними неорганічними пористими заповнювачами, з тенденцією зниження питомої частки мінеральної вати і підвищення питомої частки пористих заповнювачів.
Економія паливно-енергетичних ресурсів забезпечується використанням штучних пористих заповнювачів. Випуск пористих утеплювачів на 1000 жителів характеризується такими цифрами (на 2000 рік): США – 500 м3, Швеція – 600 м3, Фінляндія – 420 м3, Росія – 80 м3, Україна – 40 м3.
В зв’язку з тим, що доля імпортних теплоізоляційних матеріалів в Україні становить більше 40 %, є актуальною розробка теплоізоляційних матеріалів вітчизняного виробництва на основі легкодоступної сировини.
Основними чинниками, що забезпечують економію паливно-енергетичних ресурсів при виробництві теплоізоляційних матеріалів є зниження максимальної температури термообробки шляхом використання матеріалів низькотемпературного спучування, попередня низькотемпературна сушка або термопідготовка сирцевого матеріалу, максимальна утилізація теплоти вихідних газів і нагрітого матеріалу для попередньої термопідготовки сирцевого матеріалу, допоміжні операції в технології, пов’язані з витратами теплоти.
При виробництві штучних пористих заповнювачів перспективним є використання в якості сирцевих матеріалів гідросилікатів, що мають невисоку температуру спучування.
У зв'язку з викладеним представляється актуальною розробка енергозберігаючої технології виробництва високоякісних штучних пористих заповнювачів з високими якісними характеристиками для використання в будівництві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Розробка енергозберігаючої технології виробництва пористих заповнювачів із гідросилікатів в апаратах псевдозрідженого шару.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок