Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД ТА ЗАСОБИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗПОДІЛЕНИХ БАЗ ДАНИХ В КОМП’ЮТЕРНІЙ МЕРЕЖІ

МЕТОД ТА ЗАСОБИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗПОДІЛЕНИХ БАЗ ДАНИХ В КОМП’ЮТЕРНІЙ МЕРЕЖІ

Назва:
МЕТОД ТА ЗАСОБИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗПОДІЛЕНИХ БАЗ ДАНИХ В КОМП’ЮТЕРНІЙ МЕРЕЖІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,11 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Аль Шибані Салім
(Сирія)
УДК 004.04 (043.3)
МЕТОД ТА ЗАСОБИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗПОДІЛЕНИХ БАЗ ДАНИХ В КОМП'ЮТЕРНІЙ МЕРЕЖІ
05.13.13 – обчислювальні машини, системи та мережі
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі комп'ютерних систем та мереж Інституту комп'ютерних технологій Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор технічних наук, професор, заслужений винахідник України
Жуков Ігор Анатолійович,
Національний авіаційний університет МОН України, директор Інституту комп'ютерних технологій.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Фабричев В’ячеслав Анатолійович,
Національний авіаційний університет МОН України, професор кафедри безпеки інформаційних технологій Інституту інформаційно-діагностичних систем;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Чемерис Олександр Анатолійович, Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, вчений секретар Інституту.
 
Провідна установа
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, відділ мікропроцесорної техніки, м. Київ.
Захист відбудеться "06" липня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.07 Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ,просп. Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий "04" червня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.062.07,
кандидат технічних наук, доцент О.П. Мартинова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток інформаційних і комунікаційних технологій зумовив інтенсивне поширення розподілених систем зберігання і обробки даних на основі комп'ютерних мереж. Пошуки нових підходів в галузі розподілених баз даних (РБД) продовжуються й тепер. Терабайтові системи стали реальністю. Ресурси даних такого обсягу вже накопичені в сховищах даних великих корпорацій. Даними терабайтового обсягу оперують системи зберігання і обробки результатів супутникового цифрового фотографування поверхні Землі. На цей час здійснюються деякі унікальні проекти, орієнтовані на обсяги даних, вимірювані петабайтами.
Незважаючи на досягнення в галузі систем зберігання та обробки надвеликих РБД, залишається низка проблем, що потребують додаткових наукових досліджень подальшого розвитку нових підходів до створення високопродуктивних архітектур, орієнтованих на роботу в системах бази даних (СБД), здатних забезпечити масштабність і відмовостійкість системи, високу доступність даних зі збереженням або невеликим зі збільшенням вартості та ін.
Забезпечення підвищення продуктивності комп'ютерних мереж за рахунок підвищення эфективності зберігання та обробки інформації в РБД пов'язане з вирішенням проблем розроблення нових підходів до архітектури СБД, раціонального розміщення ресурсів даних по вузлах мережі, розпаралелювання алгоритмів керування даними.
Найбільш відомими в цій галузі є праці таких вчених, як
Ф.І. Андон, К.Дж. Дейт, О.Г. Додонов, І.А. Жуков, Ю.П. Зайченко, Л.А. Калиниченко, М.Р. Когаловский, Д. Кренке, С.Д. Кузнєцов, О.В. Палагин, М.К. Печурін, Л.Б. Соколінський, А.О. Стогний
Г.К. Столяров, Е.Л. Ющенко та ін.
Огляд відомих наукових праць показав, що існуючі методи і обчислювальні структури оптимізації розміщення ресурсів даних по вузлах комп'ютерної мережі або ефективні для завдань невеликої розмірності, або мають загальний характер, або не враховують специфічних особливостей комп'ютерних мереж, або складні для реалізації.
У дисертаційній роботі на основі порівняльного аналізу характеристик стратегій розміщення інформаційних ресурсів по вузлах комп'ютерної мережі вибрано стратегію для вирішення цієї проблеми; запропоновано метод оптимізації розміщення файлів РБД за загальним часом обслуговування запитів, запропоновано алгоритми і апаратно-програмні засоби реалізації деяких підходів до оптимізації РБД.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: МЕТОД ТА ЗАСОБИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗПОДІЛЕНИХ БАЗ ДАНИХ В КОМП’ЮТЕРНІЙ МЕРЕЖІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок