Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛЕКУЛЯРНІ КОМПЛЕКСИ ОДНОЛАНЦЮГОВИХ РНК З ІНТЕРКАЛЯТОРАМИ - ІНДУКТОРИ ІНТЕРФЕРОНІВ I ТИПУ

МОЛЕКУЛЯРНІ КОМПЛЕКСИ ОДНОЛАНЦЮГОВИХ РНК З ІНТЕРКАЛЯТОРАМИ - ІНДУКТОРИ ІНТЕРФЕРОНІВ I ТИПУ

Назва:
МОЛЕКУЛЯРНІ КОМПЛЕКСИ ОДНОЛАНЦЮГОВИХ РНК З ІНТЕРКАЛЯТОРАМИ - ІНДУКТОРИ ІНТЕРФЕРОНІВ I ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,76 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
КАРПОВ Олександр Вікторович
УДК 577.323.23.434.435/578.245.2
МОЛЕКУЛЯРНІ КОМПЛЕКСИ ОДНОЛАНЦЮГОВИХ РНК З ІНТЕРКАЛЯТОРАМИ - ІНДУКТОРИ ІНТЕРФЕРОНІВ I ТИПУ
02.00.10 - біоорганічна хімія
03.00.06 - вірусологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі проблем інтерферону та імуномодуляторів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного Національної академії наук України.
Науковий консультант:
доктор біологічних наук, професор
СПІВАК Микола Якович,
Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач відділу проблем інтерферону та імуномодуляторів
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
РАДАВСЬКИЙ Юрій Леонідович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу структури і функції білків та пептидів
заслужений діяч науки,
доктор медичних наук, професор
ЩЕРБИНСЬКА АЛЛА МИХАЙЛІВНА
Інститут епідеміології і інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського МОЗ України, завідувач лабораторії загальної вірусології
доктор біологічних наук, професор
ВОЙЦІЦЬКИЙ Володимир Михайлович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри біохімії
Провідна установа: Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, відділ молекулярної вірусології
Захист відбудеться 21 квітня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул.Мурманська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул.Мурманська, 1.
Автореферат розіслано 20 березня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значення поглибленого вивчення інтерферонів (ІФН) важко переоцінити. В теоретичному плані ці дослідження відкривають нові перспективи на шляху встановлення механізму дії цитокінової системи організму. До того ж процес регуляції експресії генів ІФН є цікавим і на даний час одним з найбільш вивчених прикладів регуляції складних еукаріотичних генів. В практичному плані багаторічний досвід клінічного використання препаратів ІФН дозволив встановити їх ефективність для профілактики та лікування вірусних і деяких онкологічних захворювань.
Експресія генів ІФН, як і багатьох інших цитокінів, починається з індукції, тобто такої активації генів ІФН, яка здійснюється ззовні клітини. Індукторами ІФН І типу (ІФН-/) виступають віруси, а також природні дволанцюгові РНК (длРНК) різного походження та синтетичні дволанцюгові рибополінуклеотиди. Крім того, здатність до індукції притаманна також цілому ряду низькомолекулярних синтетичних сполук.
Індуктори ІФН знайшли застосування при широкомасштабному виробництві препаратів ІФН, а також, внаслідок своєї інтерфероногенної, противірусної, імуномодулюючої та антипроліферативної дії, поряд з самим ІФН, в лікарській практиці. Однак жоден з відомих інтерфероногенів не відповідає головним критеріям, що висуваються до них практикою, а саме: отримання досить значних і довготривалих рівнів концентрації ІФН в організмі (і в культурах клітин) при мінімальному рівні токсичності індуктора. До того ж на сьогодні відсутня теоретично обгрунтована концепція, яка узагальнювала б механізми дії всіх відомих інтерфероногенів з огляду на сучасні дані щодо регуляції експресії генів ІФН. Виходячи з цього, вирішення окремих аспектів загальної проблеми індукованого біосинтезу ІФН-/ та пошук і конструювання принципово нових індукторів ІФН-/ з метою їх подальшого застосування в медицині та біотехнології, чому присвячена дана робота, вважається досить перспективним напрямком досліджень як в теоретичному, так і в практичному планах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з тематикою відділу проблем інтерферону та імуно-модуляторів Інституту мікробіології і вірусології ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МОЛЕКУЛЯРНІ КОМПЛЕКСИ ОДНОЛАНЦЮГОВИХ РНК З ІНТЕРКАЛЯТОРАМИ - ІНДУКТОРИ ІНТЕРФЕРОНІВ I ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок