Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНЕ ОБСТЕЖЕННЯ І ЛІКУВАННЯ ЖІНОК З СИНДРОМОМ ХРОНІЧНИХ ТАЗОВИХ БОЛІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ІНТРАСКОПІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

КОМПЛЕКСНЕ ОБСТЕЖЕННЯ І ЛІКУВАННЯ ЖІНОК З СИНДРОМОМ ХРОНІЧНИХ ТАЗОВИХ БОЛІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ІНТРАСКОПІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Назва:
КОМПЛЕКСНЕ ОБСТЕЖЕННЯ І ЛІКУВАННЯ ЖІНОК З СИНДРОМОМ ХРОНІЧНИХ ТАЗОВИХ БОЛІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ІНТРАСКОПІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,99 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лунько Тетяна Андріївна
УДК 618.718.19:616.381-0721.-07-08
КОМПЛЕКСНЕ ОБСТЕЖЕННЯ І ЛІКУВАННЯ ЖІНОК
З СИНДРОМОМ ХРОНІЧНИХ ТАЗОВИХ БОЛІВ
ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ІНТРАСКОПІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті
МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Гладчук Ігор Зіновійович,
Одеський державний медичний університет,
професор кафедри акушерства та гінекології № 1
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук., професор Юзько Олександр Михайлович,
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика
МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології № 1
доктор медичних наук, професор Франчук Анатолій Юхимович,
Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського
МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології
Провідна установа:
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, відділення
планування сім'ї та статевого розвитку дітей та підлітків, м. Київ
Захист відбудеться 30.06.2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.02 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65026, м. Одеса, пров. Валіхівський, 2)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету МОЗ України (65026, м. Одеса, пров. Валіхівський, 2)
Автореферат розісланий 28.05.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Старець О.О.
к.мед.н.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема удосконалення обстеження та лікування жінок з синдромом хронічного тазового болю (СХТБ) залишається однією з головних у сучасній гінекології (Чайка В.К., 2001; Подзолкова Н.М., 2000; Саідова Р.А., 1999). Це обумовлено високою частотою даної патології, нез'ясованістю багатьох аспектів патогенезу, супутніми психоемоційними розладами, а також труднощами, які виникають у діагностиці алгогенного фактору та у виборі ефективного методу лікування (Юзько О.М., 2003; Франчук А.Ю., 2002; Савіцький Г.А., 2000).
Згідно сучасних поглядів, головними характеристиками СХТБ є тривалість больового анамнезу щонайменше 6 місяців, неповне полегшення після застосування медикаментозного, хірургічного та інших методів лікування, значне погіршення сімейного життя та працездатності, прояви депресії, які загалом призводять до погіршення якості життя жінки, а іноді, - навіть до інвалідізації пацієнтки (Lamvu G., 2004; Запорожан В.М. та співав., 2002; Баскаков В.П., 2002; Татарчук Т.Ф., 2000; Михайлів Б.В., 2001). Проте головною ознакою СХТБ є відсутність якої-небудь вагомої органічної патології, з якою можна було б пов’язати хронічний тазовий біль. На цьому і базується первинна догоспітальна діагностика СХТБ: застосовуючи клініко-лабораторне обстеження та дані неінвазивних методів дослідження (ультрасонографія, комп’ютерна або магнітнорезонансна томографія) намагаються виключити різні органічні генітальні та екстрагенітальні захворювання, які можуть супроводжуватись хронічними тазовими болями (Latthe P., 2006; Kuligowska E., 2005; Кулаков В.И., 1999).
Однак, значення кожної зі згаданих діагностичних процедур у первинному обстеженні жінок з СХТБ залишається мало вивченим. Зокрема, не визначені показання та порівняльна діагностична цінність неінвазивних та малоінвазивних методів візуалізації в диференційній діагностиці СХТБ, не створений діагностичний алгоритм, який би сприяв більш ефективній діагностиці патології (Yasmin H., 2005; Halligan S, 2000).
Труднощі у верифікації алгогенного фактору та складний патогенез СХТБ зумовлюють недостатню ефективність існуючих лікувальних підходів. Очевидно, що лікування жінок з СХТБ повинно бути комплексним і має включати вплив на різні патогенетичні ланки формування больового синдрому – від алгогенного чинника до цілеспрямованої корекції психоемоційних зрушень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНЕ ОБСТЕЖЕННЯ І ЛІКУВАННЯ ЖІНОК З СИНДРОМОМ ХРОНІЧНИХ ТАЗОВИХ БОЛІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ІНТРАСКОПІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок