Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА АВСТРАЛІЇ ЯК СУБ'ЄКТ ПОЛІТИКИ

УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА АВСТРАЛІЇ ЯК СУБ'ЄКТ ПОЛІТИКИ

Назва:
УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА АВСТРАЛІЇ ЯК СУБ'ЄКТ ПОЛІТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,94 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеська національна юридична академія
Бойко Інна Семенівна
УДК 323.15 (94=477)
УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА АВСТРАЛІЇ
ЯК СУБ'ЄКТ ПОЛІТИКИ
Спеціальність 23.00.04 –
політичні проблеми міжнародних систем
та глобального розвитку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Кормич Людмила Іванівна,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри соціальних теорій.
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, доцент
Коваль Ігор Миколайович,
Одеський національний університет ім.І.І.Мечникова, директор інституту соціальних наук;
кандидат історичних наук, доцент
Чумак Володимир Михайлович,
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім.К.Д.Ушинського, завідувач кафедри історії України.
Провідна установа:
Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра політології, Міністерство освіти і науки України, м.Львів.
Захист відбудеться “ 16 ” березня 2001 р. о __12__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м.Одеса, вул.Піонерська, 2 ауд.312.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м.Одеса, вул.Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “ 15 ” лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дудченко В.В.
Актуальність теми визначається в наступних аспектах: по-перше, становлення демократичної моделі українського суспільства потребує вивчення змін в етнічній самосвідомості членів української діаспори, націленість на взаємодію з ядром українського етносу та етнічними спільностями суспільств проживання тощо.
По-друге, потрібні наукові праці, в яких би по-новому висвітлювались історія української діаспори, політичні течії, громадська й культурна діяльність діаспори, її внесок у досягнення Україною незалежності.
По-третє, важливе практичне значення має визначення реальних можливостей та форм участі української діаспори у розбудові української держави, інтенсифікації політичних, культурних та економічних зв'язків між українцями в діаспорі і в Україні.
Незважаючи на актуальність, проблема діаспор поки що маловивчена. В українській радянській історіографії (1917-1945 рр.) вважалось не вартим уваги дослідження проблем щодо діаспор. Але українські дослідники в діаспорі – В.Старосольський, С.Наріжний, П.Мірчук, М.Марунчак – вивчали причини імміграції, її різновиди. Першою фундаментальною комплексною працею в Україні стала монографія А.М.Шлепакова "Українська трудова еміграція у США і Канаді (кінець 19-го – початок ХХ ст.)".
Найбільш повно для свого часу питання, які пов'язані з проблемою визначення себе членами діаспори як складовою часткою окремої самобутньої спільноти, були висвітлені авторами “Енциклопедії українознавства”.
Ф.Д.Заставний, В.Б.Євтух, І.Г.Буркут, О.А.Малиновська, Л.Д.Васильєва, Є.Є.Камінський, О.О.Ковальчук, В.П.Трощинський досліджували широке коло питань, пов'язаних із сучасною соціально-економічною діяльністю української діаспори, в тому числі і крізь призму розвитку її зв'язків із землею батьків, а також створили соціально-економічний портрет українців за межами колишнього СРСР у контексті критичного переосмислення проблеми цих зв'язків. В.Б.Євтух розробив теоретичну схему зв'язків української діаспори з Україною в умовах етнополітичного ренесансу в Україні.
Проблемам вивчення української діаспори присвятив ряд своїх праць іноземний член Національної Академії наук України професор Чикагського університету В.В.Маркусь. Він також є головним редактором Енциклопедії української діаспори, 4 том якої присвячений українській діаспорі в Австралії.
В науковій літературі й досі немає чіткого розуміння в застосуванні терміну “діаспора”: Ж.Т.Тощенко, Т.І.Чаптикова, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА АВСТРАЛІЇ ЯК СУБ'ЄКТ ПОЛІТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок