Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЖИТТЄВОГО СТИЛЮ ЖІНОК У ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПУ ЇХ ГЕНДЕРНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ

ОСОБЛИВОСТІ ЖИТТЄВОГО СТИЛЮ ЖІНОК У ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПУ ЇХ ГЕНДЕРНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЖИТТЄВОГО СТИЛЮ ЖІНОК У ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПУ ЇХ ГЕНДЕРНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут психології ім. Г.С. Костюка
АПН України
Найдовська Інеса Валентинівна
УДК 159.922.1
ОСОБЛИВОСТІ ЖИТТЄВОГО СТИЛЮ
ЖІНОК У ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПУ
ЇХ ГЕНДЕРНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ
Спеціальність 19.00.01 – загальна психологія,
історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ-2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Харківському гуманітарному універсітеті “Народна Українська академія”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Головньова Ірина Володимирівна,
Харківський гуманітарний універсітет
“Народна Українська академія”, завідувач кафедри
соціальної роботи й психології;
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Бурлачук Леонід Фокич,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, завідувач кафедри
кандидат психологічних наук,
Бондарчук Олена Іванівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної
освіти АПН України, доцент кафедри психології.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
кафедра прикладної психології.
Захист відбудеться “_1__”_жовтня__ 2003 р. об _11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02. в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ – 33, вул. Панківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С Костюка АПН України
Автореферат розіслано “_30__”_серпня___ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В .В. Андрієвська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. За умов сучасної трансформації суспільства йде пошук нових гендерних ролей, побудова нової жіночої суб`єктивності. Цей процес відбувається як на рівні теоретичної рефлексії у межах фемінізму, філософії, культурології, соціології, духовно-езотеричної традиції тощо (В. Лавриненко, І. Жеребкіна та ін.), так і у відповідних видах суспільної практики (феміністичний рух у різних формах). Жінка у новому світі бажає відмовитися від старих приписаних їй гендерних ролей, чоловічої вищості, від “фалоцентричної” картини світу. Однак на рівні конкретних психологічних досліджень проблеми “жіночого” в сучасному світі часто виявляється приховане ідеологічне феміністичне замовлення. Конкретні дослідження в цьому разі втрачають об`єктивність: в них жінкок зрівнюють з чоловіками у всіх аспектах (крім прокреативної здатності), часто демонструючи їхню вищість в інтелектуальній, емоційній, організаційній та інших сферах. Разом з тим важливо побудувати нове “жіноче” не за стародавніми чоловічими лекалами, а знайти особливу жіночу суб`єктивність, яка реалізується як певний життєвий стиль особистості. Не знайдено внутрішньоособистісних факторів, які визначають толерантність жінок до побудови нової жіночої ідентичності, яка виявляє себе у відповідних життєвих стилях жінок.
В останні роки у вітчизняній психології розвивається статево-рольовий підхід до аналізу особистості (Т. Говорун, 1999, О. Кочарян, 1996; В. Кришталь, 1999 та ін.), у межах якого статево-рольові фактори розглядають як стрижньові, так що визначають різні сторони соціального функціонування особистості: професійну поведінку, вибір партнера до шлюбу, успішність шлюбу, психічне та соматичне здоровґя.
Статево-рольова регуляція життєвого стилю жінок до цього часу не була предметом спеціального психологічного аналізу. Тому в межах цієї роботи життєвий стиль жінок розглянуто у контексті статево-рольових структур особистості – особливостях організації особистісного симптомокомплексу “маскулинність/фемінність” (М/Ф симптомокомплекс).
Звґязок роботи з науковими програмами, темами, планами. Роботу виконано у межах науково-дослідних робіт Харківського гуманітарного університету “Народна Українська академія” за темою “Формування інтелектуального потенціалу на рубежі віків: економічні, політичні, соціокультурні аспекти” (№ 0199V004470 державної реєстрації) і, зокрема, присвячено розробці підтеми “Вплив соціальних умов на формування особистості”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЖИТТЄВОГО СТИЛЮ ЖІНОК У ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПУ ЇХ ГЕНДЕРНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок