Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИКЛАД ЯК ТИП ТЕКСТУ: ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ АСПЕКТИ (на матеріалі англійської дидактичної літератури)

ПРИКЛАД ЯК ТИП ТЕКСТУ: ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ АСПЕКТИ (на матеріалі англійської дидактичної літератури)

Назва:
ПРИКЛАД ЯК ТИП ТЕКСТУ: ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ АСПЕКТИ (на матеріалі англійської дидактичної літератури)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,43 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дослідження текстів прикладів в підмовах економіки і психології анг
лійської дидактичної літератури видається своєчасним, оскіл


ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
ЖУК Людмила Яківна
УДК 811.11+82’42
ПРИКЛАД ЯК ТИП ТЕКСТУ:
ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ АСПЕКТИ (на матеріалі англійської дидактичної літератури)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Піхтовнікова Лідія Сергіївна,
Харківський державний технічний
університет сільського господарства,
завідувач кафедри іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Полюжин Михайло Михайлович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри англійської філології
кандидат філологічних наук, доцент,
Кобякова Ірина Карпівна,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри перекладу
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, кафедра
англійської мови, Міністерства освіти і
науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться “27” січня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 7-75.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
Автореферат розісланий “12” грудня 2004 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Мартинюк А.П.


Дисертаційну роботу присвячено дослідженню лінгвостилістичних та прагматичних характеристик прикладу як типу тексту в англійській дидактичній літературі в підмовах економіки і психології, які є складовими наукового функціонального стилю. В зазначеній літературі тексти прикладів утворюють особливу групу комунікативних одиниць у парадигмі малих за розміром текстів.
Як свідчить досліджуваний матеріал, дотепер приклад описувався лише побіжно, аналізувалися тільки деякі його аспекти. Зарубіжні науковці визнають приклад риторичним засобом (J. Wood, Th. O. Knight, M.L. Conlin, J.M. Sproule, Y. Kuhlman, J. Bartky, H.C. Lodge, R.W. Lid, J.C. Pearson, P.E. Nelson, K.H. Eller, D. McQuade, R. Atwan, R. Wiener, N. Eisenberg, Buscemi, Santi V.).
Приклад досліджується як наративна форма для презентації моралі в латинській літературній традиції (V. Coggiola); вивчаються історія й тенденції розвитку жанру прикладу (L. Scanlon).
Дослідження інших аспектів прикладу у різних мовах проводяться у таких напрямках: компаративне дослідження прикладу та байки в культурі середніх віків як близьких літературних наративних форм (A.C. Spearing); огляд прикладів у функціональному аспекті (C. Peyroutet). Виокремлюються певні типи прикладів: приклади для наслідування (observes), літературні (littйraires), не літературні (non litйraires), писемні (йcrite), усні (parles), видумані (forgйs) (Le Grand Robert de la langue Franзaise).
Однак за довготривалу історію існування така важлива багатоаспектна і одночасно досить загальновживана комунікативна одиниця як текст прикладу ґрунтовно та всебічно не вивчалася ні у вітчизняній, ані в зарубіжній лінгвістиці, що свідчить про нагальну потребу дослідити приклад як тип тексту серед інших різновидів текстів наукового функціонального стилю, визначити його місце в лінгвістиці тексту. На сьогодні ще не існує системних досліджень прикладу як типу тексту та як стилістичного прийому в україністиці та русистиці.
Актуальність теми дослідження визначається перш за все орієнтацією сучасної лінгвістики на вивчення функціонування мови в суспільстві, розуміння мови як діяльності; безпосереднім зв’язком проблем створення та функціонування текстів прикладів із сучасними тенденціями розвитку антропоцентрично орієнтованої лінгвістики. Робота є актуальною ще й тому, що тексти прикладів аналізуються в мові економіки й психології дидактичної літератури – важливого джерела інформації та впливу на адресата.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИКЛАД ЯК ТИП ТЕКСТУ: ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ АСПЕКТИ (на матеріалі англійської дидактичної літератури)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок