Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вокально-педагогічна творчість, як передумова виконавської діяльності співака

Вокально-педагогічна творчість, як передумова виконавської діяльності співака

Назва:
Вокально-педагогічна творчість, як передумова виконавської діяльності співака
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,58 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Одеська державна музична академія
імені А.В.Нежданової
Чжан Ї
УДК 784+784.9
Вокально-педагогічна творчість, як передумова виконавської діяльності співака
17.00.03 – музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі сольного співу
Харківського державного університету мистецтв імені І.П.Котляревського
Міністерства культури та туризму України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Гребенюк Наталія Євгеніївна,
Харківський державний університет
мистецтв імені І.П.Котляревського,
кафедра сольного співу
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Стахевич Олександр Григорович,
Сумський державний педагогічний
університет імені А.С.Макаренка
зав. кафедри вокального мистецтва
кандидат мистецтвознавства, доцент
Заболотна Алла Георгіївна,
Одеська державна музична академія
ім. А.В.Нежданової.
Провідна установа: Національна музична академія
України імені П.І.Чайковського
кафедра сольного співу, місто Київ
 
Захист відбудеться “_15_”_лютого_2006 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук у Одеській державній музичній академії мені А.В.Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул.. Новосельського, 63, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної музичної академії мені А.В.Нежданової за адресою: 65020 , м. Одеса, вул.. Новосельського, 63.
Автореферат розісланий __12 січня_ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________ А.Д.Черноіваненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Професіонали – мистецтвознавці і педагоги – не так часто звертаються до проблеми специфіки практичної діяльності вокаліста, хоча формування здібності до неї, як до постійної і головної риси професійних співаків завжди за всіх часів залишається актуальною проблемою вокальної педагогіки і виконавства. Особливе значення ця проблема здобуває в умовах братерських відносин двох країн України і Китаю, переплетення методик викладання, процесу наступності, як у педагогіці, так і у виконавстві. Щоденне прагнення до взаємодії і творчого діалогу має велике значення на сучасному етапі розвитку вокального мистецтва в цілому як педагогічного, так і виконавського.
Українська педагогіка має свої давні традиції і дане дослідження базується саме на працях і дослідженнях вокальної педагогіки цієї країни. Отож відомо, що найважливішим принципом української вокальної педагогіки є індивідуальний метод виховання співака, у противагу методу ліберальної педагогіки, що поширена в Європі.
Сьогодні, коли питання виховання творчої особистості співака, самостійності його мислення здобуває особливу важливість, це дослідження стає актуальним не тільки теоретично, але і практично. Відомо, що творча особистість розвивається і формується в процесі діяльності і спілкування і характеризується ступенем соціально-активного включення в суспільні відносини. Погляд на постать співака як на неповторний продукт синтезу світосприймання, особливої форми буття і творчості не тільки дозволяє зрозуміти схильність вокаліста до того або іншого виду діяльності (педагогічної, виконавської з її різновидами: камерна та оперна), але і допомагає усвідомлювати і виховувати його як унікальну особистість.
Природа творчої індивідуальності виконавця, але не співака конкретно, знаходить відображення в психології, мистецтвознавстві, педагогіці, філософії. Однак, при цьому, мистецтвознавчий, педагогічний, філософський і психологічний аспекти недостатньо зв'язані між собою. Мистецтвознавець бачить і аналізує виконавську творчість вокалістів по-своєму, не розкриваючи його психологічних механізмів. У свою чергу психологічним розробкам з цього питання бракує педагогічного і спеціального, мистецтвознавчого аналізу.
Запропонований до розгляду матеріал дисертаційного дослідження за своєю проблематикою і змістом демонструє бажання автора заповнити „прогалину” у наукових розвідках щодо вокально-виконавської творчості співака, її сутності, специфіки та основних музично-педагогічних принципів виховання співака.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Вокально-педагогічна творчість, як передумова виконавської діяльності співака

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок