Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФРАЗЕОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ: КОГНІТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ

ФРАЗЕОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ: КОГНІТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
ФРАЗЕОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ: КОГНІТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,20 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Лисецька Наталія Григорівна
УДК 811.112.2’373.7:165.194
ФРАЗЕОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ:
КОГНІТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі німецької філології Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, професор
Пророченко Ольга Петрівна,
Київський національний лінгвістичний
університет, кафедра німецької філології,
професор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Денисенко Софія Никифорівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра іноземних мов природничих факультетів,
професор
кандидат філологічних наук, доцент
Меньшикова Надія Василівна,
Київський національний лінгвістичний
університет, кафедра німецької мови і перекладу, завідувач кафедри
Провідна установа: Запорізький державний університет,
кафедра германської філології, Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя
Захист відбудеться „11” березня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.15 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 405.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79001, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий „09” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шпак О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На зламі двох тисячоліть вивчення соціального статусу мови як способу людського вираження ставить перед дослідниками низку проблем, орієнтованих на онтологічну сутність мови та умов її функціонування і ролі в розвитку людини як явища соціального. Аналіз основних напрямів мовних змін – важлива частина дослідження форм існування мови, що безпосередньо стосується її іманентних характеристик. Усе це дає підставу визнати, що дослідження закономірностей динаміки розвитку словникового складу мови є однією з центральних проблем сучасної лінгвістичної науки. Вивченням питання еволюційних процесів у мові займався ряд науковців, а саме: Б.О. Серебренніков, О.С. Кубрякова, В.М. Телія, С.В. Семчинський, О.С. Мельничук, М.П. Кочерган.
Проблемам фразеології як окремої лінгвістичної дисципліни присвячені праці вітчизняних і зарубіжних дослідників, зокрема В.В.Виноградова, В.А. Архангельського, І.І. Чернишової, Р.П. Зорівчак, В.І. Гаврися, В.П. Жукова, О.В. Куніна, М.Ф. Алефіренко, М.В. Гамзюка. Вивчалися особливості динамізму словникового складу в НДР (W. Fleischer, H.D. Schlosser), дивергентні лексичні процеси німецької мови НДР і ФРН, конвергентні процеси мовного розвитку після об’єднання Німеччини в 1989 році (А.В. Капуш, D. Herberg), фразеологічні модифікації (С.Б. Пташник, E. Piirainen, P. Balsliemke). Дослідження мовного динамізму проводилися на матеріалі фразеологічних інновацій (ФІ) української та російської мов (А.А. Смерчко).
Останнім часом вчені зосереджують увагу на лінгвокраїнознавчій орієнтації щодо вивчення мовних одиниць (О.Д. Райхштейн, С.Н. Денисенко, Д.О. Добровольський, В.М. Телія, В.Г. Гак, W. Fleischer, Ch., Cs.цldes), зокрема стосовно виділення національно-культурного компонента як складової частини значення фразеологічних одиниць (ФО) (О.П. Пророченко, С.М. Назаров, Є.М. Верещагін, С.Н. Денисенко, О.Я. Остапович). На даному етапі наукових пошуків значний інтерес викликає проблема взаємозв’язку мови та мислення, що сприяло формуванню нового напряму в лінгвістиці – когнітивного (M., G. Harman, R. Jackendoff, G. Lakoff). Такий підхід до опису мовних явищ зумовлює потребу дослідження функціонування лексичних одиниць (ЛО) та ФО в сучасному дискурсі крізь призму концептуальних зв’язків (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФРАЗЕОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ: КОГНІТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок