Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУДОВА СИСТЕМА УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ (ГЕТЬМАНЩИНИ) 1648–1657 рр.

СУДОВА СИСТЕМА УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ (ГЕТЬМАНЩИНИ) 1648–1657 рр.

Назва:
СУДОВА СИСТЕМА УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ (ГЕТЬМАНЩИНИ) 1648–1657 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія внутрішніх справ України
Биркович Олександр Іванович
УДК 340.13
СУДОВА СИСТЕМА
УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ (ГЕТЬМАНЩИНИ)
1648–1657 рр.
12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2004
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
в Національній академії внутрішніх справ України, Міністерства внутрішніх справ України
Науковий керівник
доктор історичних наук, професор Кузьминець Олександр Васильович, начальник кафедри історії держави та права Національної академії внутрішніх справ України
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, Тимощук Олександр Валентинович, проректор (Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського,
м. Сімферополь)
доктор історичних наук, кандидат юридичних наук, професор Тимченко Сергій Михайлович, начальник кафедри теорії держави та права
(Київський інститут внутрішніх справ)
Провідна установа
Національний університет внутрішніх справ України (м.Харків)
Захист відбудеться “23” грудня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.009.01 в Національній академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1).
Автореферат розісланий “15” листопада 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б. Горова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Після проголошення незалежності України 24 серпня 1991 р. перед українською державою виникла потреба в реформуванні всіх ланок державної влади з метою створення принципово нової моделі української державно-правової системи, яка б максимально відповідала сучасним реаліям суспільного розвитку світової спільноти. Суть цієї моделі полягає у побудові цивілізованої, демократичної, з високим життєвим і культурним рівнем розвитку правової держави.
Невід’ємною складовою цих перетворень є проведення в Україні судово-правової реформи. За головну мету реформи ставиться перебудова судової системи України на базі створення нового законодавства та вдосконалення форм судочинства. При реалізації цієї мети доцільно звернутись до використання історико-правового досвіду нашого минулого.
Одним із найбільш цікавих і актуальним для сьогодення є досвід побудови української держави в період визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького в 1648–1657 рр., коли йшов процес утворення власне української держави з усіма необхідними для держави ознаками, такими як відокремлена кордонами територія, де проживає населення держави і на яку поширюється її повновладдя; суверенітет; державна влада; державний апарат як система державних органів, за допомогою яких здійснюються функції держави; здатність видавати загальнообов’язкові юридичні норми. Суверенність державної влади обумовлювалася її можливостями реально впливати на суспільні відносини. Ця можливість забезпечувалася такими державними утвореннями і засобами їх впливу, якими були, зокрема, армія і суд.
Актуальність теми даного дослідження обумовлена теоретичними і практичними проблемами трансформації сучасного українського суспільства. Однією з таких найбільш вагомих проблем є проблема практичного вирішення питання правової суперечності між інтересами держави та її індивідуальними і соціально-груповими суб’єктами в плані гармонізації цих інтересів з урахуванням власного історичного досвіду, традицій, звичаїв і потреб українського суспільства.
Поряд з цим, виходячи з можливостей формування та функціонування судових органів держави Б. Хмельницького, актуалізується питання про необхідність визнання суспільних закономірностей, що знаходять свій вираз у соціальній практиці людей в якості джерел права та чинників сприятливого функціонування соціального організму в Україні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обрана тема дисертаційного дослідження відповідає вимогам Закону України “Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки” від 11 липня 2001 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУДОВА СИСТЕМА УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ (ГЕТЬМАНЩИНИ) 1648–1657 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок