Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи діагностики комп’ютерних систем та мереж з ВИКОРИСТОВУВАННЯМ експертних систем реального часу

Методи діагностики комп’ютерних систем та мереж з ВИКОРИСТОВУВАННЯМ експертних систем реального часу

Назва:
Методи діагностики комп’ютерних систем та мереж з ВИКОРИСТОВУВАННЯМ експертних систем реального часу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,26 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
мІнІстерство оСВІТИ і науки украЇнИ
ХАРКІВСЬКИЙ національний УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
ХАБІС А.А. ЗІДАТ
УДК 681.32:519.713
Методи діагностики комп’ютерних систем та мереж
з ВИКОРИСТОВУВАННЯМ експертних систем реального часу
05.13.13 – обчислювальні машини, системи та мережі
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Кривуля Геннадій Федорович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри автоматизації проектування обчислювальної техніки.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Асєєв Георгій Георгієвич,
Харківська державна академія культури,
завідувач кафедри інформаційних технологій;
кандидат технічних наук, доцент
Шостак Ігор Володимирович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”,
доцент кафедри програмного забезпечення комп’ютерних систем.
Захист відбудеться " 29 " жовтня 2007 року о 13-00
годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національ-
ного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий " 25 " вересня 2007 року.
В.о. вченого секретаря спеціалізованої вченої ради |
Є.І. Кучеренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Технічні методи діагностики комп'ютерних систем і мереж можна успішно застосовувати тільки тоді, коли вдається побудувати формальну модель складових частин комп'ютерної системи чи мережі. Але у процесі діагностики часто доводиться удаватися до послуг експертів, які знають ті чи інші особливості комп'ютерних систем і мереж, що важко формалізувати. Для збереження і використання знань експертів у процесі діагностики ефективним є застосування експертних систем, що здатні швидко діагностувати будь-який стан комп'ютерної системи чи мережі. Центральним питанням побудови експертних систем є вибір форми подання знань – способу формального виразу знань про предметну галузь. Форма подання знань істотно впливає на характеристики і властивості експертної системи, тому представлення знань є однією з найбільш важливих проблем, що характерні для експертних систем. Найбільш розповсюдженою формою подання знань експерта у системах діагностики комп'ютерних систем і мереж є продукційні системи, але існуючі методи їх побудови не гарантують діагностику довільного стану досліджуваного ними об'єкта. Отже, актуальним є подальший розвиток методів діагностики комп'ютерних систем і мереж, спрямований на підвищення ефективності процесу діагностування за рахунок удосконалення способів подання знань експертів в експертних системах реального часу та їх апаратної реалізації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом науково-технічних робіт Харківського національного університету радіоелектроніки в рамках держбюджетної теми № 196-5 "Розробка методологічних основ та інструментальних засобів створення просторових систем підтримки прийняття рішень" (№ ДР 0103U001566).
Мета роботи: розвиток методів діагностики комп'ютерних систем і мереж, спрямований на підвищення ефективності процесу діагностування за рахунок удосконалення способів подання знань експертів в експертних системах реального часу та їх апаратної реалізації.
Задачі дослідження. Згідно з поставленою метою задачами дослідження в дисертаційній роботі є:

розробка методу діагностики комп'ютерних систем і мереж, заснованого на поданні знань експертів у вигляді продукційних правил, здатного поставити діагноз будь-якому стану комп'ютерної системи чи мережі;

розробка методу аналізу продукційних експертних систем на спроможність постановки діагнозу будь-якому стану комп'ютерної системи чи мережі;

розробка методу апаратного синтезу заданої нейроної мережі у вигляді програмувальної логічної матриці, на основі якої можна реалізувати швидкодіючу продукційну експертну систему реального часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Методи діагностики комп’ютерних систем та мереж з ВИКОРИСТОВУВАННЯМ експертних систем реального часу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок