Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретичні основи, методи та засоби функціонального діагностування вузлів обчислювальних пристроїв з використанням природної надмірності при виконанні приблизних обчислень

Теоретичні основи, методи та засоби функціонального діагностування вузлів обчислювальних пристроїв з використанням природної надмірності при виконанні приблизних обчислень

Назва:
Теоретичні основи, методи та засоби функціонального діагностування вузлів обчислювальних пристроїв з використанням природної надмірності при виконанні приблизних обчислень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,89 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Одеський національний політехнічний університет
Дрозд Олександр Валентинович
УДК 621.325.5
Теоретичні основи, методи та засоби
функціонального діагностування
вузлів обчислювальних пристроїв
з використанням природної надмірності
при виконанні приблизних обчислень
05.13.05 елементи та пристрої обчислювальної техніки
та систем керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор
Романкевич Олексій Михайлович,
Національний технічний університет “КПІ”, професор кафедри “Спеціалізовані комп’ютерні системи”.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Власенко Віктор Олексійович, Університет Ополе, Польща, завідувач кафедри технології;
доктор технічних наук, професор Тоценко Віталій Георгійович,
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України, завідувач відділом надійності та технічної діагностики;
доктор технічних наук, професор Харченко В’ячеслав Сергійович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, завідувач кафедри комп’ютерних систем та мереж.
Провідна установа:
Інститут проблем математичних машин та систем, відділ теорії надійності та ефективності засобів обчислювальної техніки, Національна академія наук України, м. Київ.
Захист відбудеться 23 жовтня 2003 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 16 вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ямпольський Ю.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Функціональне діагностування (ФД) обчислювальних пристроїв (ОП) дає оперативну оцінку їх технічного стану, що відіграє важливу роль у забезпеченні високої достовірності результатів обчислень, є необхідною умовою успішного розвитку обчислювальної техніки (ОТ) у цілому і має особливе значення для спеціалізованих обчислювачів, які вирішують задачі в реальному масштабі часу, наприклад, у цифровій обробці сигналів. Для них засоби ФД в умовах обмеженого часу реалізують основний, якщо не єдиний спосіб оцінки достовірності одержуваних результатів.
Постійне удосконалювання ОП по таких важливих показниках, як продуктивність, діапазон і точність оброблюваних даних, складність технічних рішень і достовірність роботи, відносить ФД до найбільш динамічних напрямків ОТ і пред'являє до методів і засобів ФД високі вимоги.
Розвиток ФД цифрових схем ОП, зобов'язано працям таких учених, як Гуляєв В.А., Діаз М., Зоріан Є., Картер В., Ніколаідіс М., Метц Ж, Романкевич О.М., Пархоменко П.П., Путинцев М.Д., Тоценко В.Г., Селлерс Ф., Согомонян Є.С., Харченко В.С., Шнейдер П., Щербаков М. С. та ін., що зробили значний внесок у теорію і практику технічної діагностики, розробку й оцінку методів і засобів контролю (ЗК) дискретних пристроїв, виявлення й використання природних форм надмірності для підвищення ефективності цих методів.
Із зростанням розмірності обчислювальних задач важливе місце у ОТ займають приблизні обчислення, що суттєво змінюють умови, при яких виконується ФД ОП. Округлення даних приводить до значного зниження впливу несправностей ОП на достовірність результатів приблизних обчислень. Достовірність функціонування ОП перестає адекватно відбивати достовірність результатів, що при справному ОП може бути знижена через втрату точності при округленні даних і підвищується за рахунок одержання достовірних результатів при несправностях ОП. Методи контролю втрачають достовірність, виявляючи нову властивість, яка полягає у відбраковуванні достовірних результатів, що обчислюються при несправностях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: Теоретичні основи, методи та засоби функціонального діагностування вузлів обчислювальних пристроїв з використанням природної надмірності при виконанні приблизних обчислень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок