Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ІНТЕР’ЄРУ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ (на прикладі Харківщини і Полтавщини)

ФОРМУВАННЯ ІНТЕР’ЄРУ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ (на прикладі Харківщини і Полтавщини)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ІНТЕР’ЄРУ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ (на прикладі Харківщини і Полтавщини)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,01 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
НОВОСЕЛЬЧУК
Наталія Євгенівна
УДК 72.012.8:725./727„18”„19”(043.3)
ФОРМУВАННЯ ІНТЕР’ЄРУ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ
КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ
(на прикладі Харківщини і Полтавщини)
18.00.01 – теорія архітектури,
реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: | доктор архітектури, професор
МОЙСЕЄНКО Зоя Василівна, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, професор кафедри теорій, історії архітектури та синтезу мистецтв
Офіційні опоненти: | доктор архітектури, професор
СОЧЕНКО Віктор Іванович
Київський Національний університет будівництва і архітектури;
кандидат архітектури, с.н.с.
ЧИЖЕВСЬКИЙ Олександр Павлович
Український державний науково-дослідний і проектний інститут цивільного сільського будівництва УкрНДІПроцивільсільбуд,
директор.
Провідна установа: | Науково-дослідний інститут теорії та історії архітектури і містобудування Держбуду України, м. Київ.
Захист відбудеться “11” травня 2006 р., о 12 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.103.01 Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Україна, 04053, м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Україна, 04053, м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20).
Автореферат розісланий “07” квітня 2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат архітектури, професор Л.В. Прибєга
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збереження історико-культурної спадщини для майбутніх поколінь справедливо вважається необхідною передумовою розвитку нації та її культури. Увага до об’єктів національної культури, які знаходяться в умовах недостатньої вивченості, є основним завданням для науковців. Усвідомлення безперечної цінності цієї спадщини вимагає її збереження й відновлення. З цієї точки зору варті ретельного вивчення спеціалістів закономірності формування інтер’єру громадських будівель, створених на межі ХІХ–ХХ ст. в Україні взагалі та на Харківщині й Полтавщині зокрема.
Інтер’єри громадських будівель вказаного періоду займають значне місце в архітектурній скарбниці України як зразки різних архітектурних стилів і стильових напрямів і як реалізовані в них нові об’ємно-просторові, художньо-композиційні вирішення, новітні технології й передові інженерні здобутки.
Необхідність розглядати інтер’єр як комплекс, що невід’ємний від архітектури будівлі в цілому, продиктована перебігом історичного процесу. Інтер’єр як органічний компонент будівлі особливо виразно проявився при проектуванні громадських споруд. А художньо-естетична цінність інтер’єру доби історизму-еклектизму та модерну зумовлює актуальність цієї роботи.
Дослідження дасть змогу узагальнити історико-архітектурні знання у галузі формування інтер’єру громадських будівель кін. ХІХ – поч. ХХ ст., визначити його історичне, культурологічне, художньо-декоративне значення у системі культурної спадщини України, стати науковою базою для відтворення втрачених і реконструкції збережених інтер’єрів, а також стати джерелом творчого використання архітектурної спадщини на сучасному етапі. Саме звернення до своєрідного національного колориту, мальовничих рішень модерну, історичних стилів тощо дасть можливість створити самобутнє, оригінальне „обличчя” сучасного інтер’єру й урізноманітнити його архітектурно-художнє рішення.
Громадські будівлі кінця XIX – початку XX століть збереглися у значній кількості, але інтенсивні сучасні соціально-економічні та суспільні інтереси привели до функціонально-планувальних, художньо-композиційних, стильових змін як самих будівель, так і їх інтер’єрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ІНТЕР’ЄРУ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ (на прикладі Харківщини і Полтавщини)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок