Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОКУПАЦІЙНА ПОЛІТИКА ГІТЛЕРІВСЬКОЇ НІМЕЧЧИНИ СТОСОВНО ЕТНІЧНИХ НІМЦІВ У РЕЙХСКОМІСАРІАТІ “УКРАЇНА”

ОКУПАЦІЙНА ПОЛІТИКА ГІТЛЕРІВСЬКОЇ НІМЕЧЧИНИ СТОСОВНО ЕТНІЧНИХ НІМЦІВ У РЕЙХСКОМІСАРІАТІ “УКРАЇНА”

Назва:
ОКУПАЦІЙНА ПОЛІТИКА ГІТЛЕРІВСЬКОЇ НІМЕЧЧИНИ СТОСОВНО ЕТНІЧНИХ НІМЦІВ У РЕЙХСКОМІСАРІАТІ “УКРАЇНА”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,92 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІВАНЬКОВ ІГОР ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 943.085 (430)
ОКУПАЦІЙНА ПОЛІТИКА ГІТЛЕРІВСЬКОЇ НІМЕЧЧИНИ СТОСОВНО ЕТНІЧНИХ НІМЦІВ У РЕЙХСКОМІСАРІАТІ “УКРАЇНА”
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії
зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Іванов Олександр Федорович,
заступник начальника Управління міжнародних зв’язків
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Сергійчук Володимир Іванович,
директор Центру українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка
кандидат історичних наук, доцент
Калінічева Галина Іванівна,
декан факультету соціального менеджменту Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості України
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С.Грушевського НАН України
Захист відбудеться 11.04 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.01 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано 09.03 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Казакевич Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації обумовлена метою та завданнями дослідження. Робота складається зі вступу, п’яти розділів, висновків, списку використаних джерел і літератури та додатків. Загальний обсяг роботи становить 238 с. (список використаних джерел і літератури – 24 с., 205 позицій, додатки – 25 с., 12 додатків).
Вступ. Актуальність теми дослідження. Друга світова війна спричинила значні етнічні й соціальні катаклізми в Європі, особливо Східній. Однією з етнічних груп населення, яка опинилася в центрі військово-політичного протистояння, були етнічні німці, що проживали за межами Німеччини, у тому числі й на території адміністративно-територіального утворення окупаційної влади – Рейхскомісаріату “Україна” (РКУ). Німецька етнічна меншина, яка до початку Другої світової війни налічувала майже півмільйона осіб, після війни практично зникла із зазначених територій. Водночас політика нацистського режиму стосовно цієї групи населення стала зразком реалізації підходів керівництва Третього Рейху до насадження панування представників німецької нації у Європі. Вказане призвело до суттєвих змін у демографічній та етнічній структурі населення як самої Німеччини так і окупованих земель, що мало місце протягом 1941–1945 рр.
Актуальність теми дослідження пояснюється потребою з’ясування основних ідеологічних засад, проявів та наслідків політики офіційного Берліна стосовно етнічної німецької меншини на землях України як сукупності заходів, спрямованих на докорінне перетворення структури суспільства.
Загалом політика нацистської Німеччини на окупованих територіях СРСР все ще недостатньо вивчена у історичній науці. На даний час відсутні праці, в яких би містився всебічний і об’єктивний аналіз політики окупаційного режиму стосовно німецького населення України у 1941–1944 рр. Значна кількість досліджень відносно етнічної німецької меншини, проведених вітчизняними науковцями з кінця 1980-х років і по наш час, стосується насамперед її історії до початку ХХ століття, а також у період між двома світовими війнами. Водночас, починаючи з середини 1950-х років німецька історіографія поповнилася значною кількістю праць з досліджуваної тематики, які залишаються практично поза увагою вітчизняних фахівців. Вивчення окупаційної політики Німеччини стосовно етнічних німців України має слугувати завданням порозуміння між народами, а також сучасної та майбутньої співпраці України та ФРН.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОКУПАЦІЙНА ПОЛІТИКА ГІТЛЕРІВСЬКОЇ НІМЕЧЧИНИ СТОСОВНО ЕТНІЧНИХ НІМЦІВ У РЕЙХСКОМІСАРІАТІ “УКРАЇНА”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок