Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА ХАРАКТЕРОТВОРЕННЯ У ПРОЗI В. ДРОЗДА

ПОЕТИКА ХАРАКТЕРОТВОРЕННЯ У ПРОЗI В. ДРОЗДА

Назва:
ПОЕТИКА ХАРАКТЕРОТВОРЕННЯ У ПРОЗI В. ДРОЗДА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
МАНЮХ НАТАЛІЯ БОГДАНІВНА
УДК 82-3:821.161.2
ПОЕТИКА ХАРАКТЕРОТВОРЕННЯ
У ПРОЗI В. ДРОЗДА
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Івано-Франківськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української літератури Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | кандидат філологічних наук, доцент
Баран Євген Михайлович,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника,
доцент кафедри української літератури
Офіційні опоненти ––
|
доктор філологічних наук, професор
Марко Василь Петрович,
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка,
професор кафедри української літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Яшина Любов Іванівна,
Академія митної служби України,
доцент кафедри гуманітарної підготовки та ідентифікації культурних цінностей.
Захист відбудеться “12” червня 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.07 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
Автореферат розісланий “10” травня 2008 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради Р. В. Піхманець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
У центрі сучасних літературознавчих досліджень – проблема ґрунтовного й всебічного осмислення мистецької спадщини шістдесятників, зокрема і прози В. Дрозда з її розмаїтою жанровою спрямованістю. Письменник увійшов у літературу на хвилі другого Відродження, естетичний феномен якого був реакцією творчих особистостей на дегуманізацію тогочасного суспільства, знеособлення в ньому людини, нівелювання її внутрішньої духовної природи.
В. Дрозд дебютував у жанрі оповідання та новели, поступово еволюціонуючи до повісті та роману. У його творах, які стали яскравим прикладом відхилення від однаковості, стандарту, сформувалася своєрідна система поглядів на проблему бачення сутності людини, що трансформувалася в характери персонажів. Письменника, який зосереджував увагу на “екології душі”, завжди цікавила “внутрішня людина”, яка перебувала в “екзистенційному вакуумі” тогочасної дійсності, а відповідно до цього В. Дрозд оперував такими художніми засобами, що здатні переконливо відтворити всю складність і динаміку найтонших душевних порухів.
В українському літературознавстві останніх десятиліть дослідники неодноразово зверталися до аналізу прози В. Дрозда, яка не вписувалася в рамки нормативної поетики соцреалізму. Зокрема, С. Андрусів, аналізуючи особливості проблематики у творчому доробку митця, підкреслює, що основним предметом художнього дослідження прози В. Дрозда є, власне, людська душа, внутрішній стан сучасної людини, трагедія деформації, роздвоєння душі радянського українця, найчастіше, як сам автор, інтелігента в першому поколінні. Проблему трансформації традиційних образів та сюжетів у художній практиці В. Дрозда вивчали В. Антофійчук та А. Нямцу. Формально-стильові новації окремих творів малої прози письменника розглядала Г. Гримич, виділяючи серед палітри його художніх засобів схильність до алегорії, що приховує соціальні акценти й творить особливий художній світ. Проблемно-тематичні та жанрово-стильові особливості творів митця детально проаналізував М. Жулинський, виокремлюючи такі художні прийоми та засоби образотворення, як гротеск, сатиру, іронію, травестію, бурлеск, пародію, матеріалізацію метафор та ін., крізь призму яких прозаїк у новому ракурсі художньо досліджував характер людини.
Багато літературознавців, розглядаючи своєрідність індивідуальної манери письменника, зосереджували увагу насамперед на аналізі художніх особливостей окремих творів В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОЕТИКА ХАРАКТЕРОТВОРЕННЯ У ПРОЗI В. ДРОЗДА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок