Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ (СЕРЕДИНА 80-х РОКІВ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ (СЕРЕДИНА 80-х РОКІВ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ (СЕРЕДИНА 80-х РОКІВ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
СОВЄЦЬКА Тетяна Георгіївна
УДК 94(477-22)”198/200”: 334.722
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК
СІЛЬСЬКОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ
(СЕРЕДИНА 80-х РОКІВ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)
07. 00. 01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії, соціології і політології Подільського державного аграрно-технічного університету Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Каденюк Олександр Степанович,
Подільський державний аграрно-технічний
університет, завідувач кафедри історії,
соціології і політології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
Падалка Сергій Семенович,
Інститут історії України НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
новітньої історії та політики;
кандидат історичних наук, доцент
Живора Станіслав Михайлович,
Національний аграрний університет,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Чернігівський державний педагогічний універси-
тет ім. Т.Г.Шевченка, кафедра історії України
 
Захист відбудеться 24.04.2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04. у Східноукраїнському націо-
нальному університеті імені Володимира Даля (91034, м. Луганськ, вул.
Ватутіна, 1, корп. 8, ауд. 309).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Східноукраїн-
ського національного університету імені Володимира Даля (91034,
м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а).
 
Автореферат розіслано 21.03.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. В. Довжук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток підприємництва у економіках перехідного типу постсоціалістичних країн розглядається як один з найважливіших факторів сприяння виходу з кризи, забезпечення економічного зростання та соціальної стабільності у суспільстві. Особливо важливою є роль малого підприємництва у соціально-економічному розвитку аграрного сектора тому, що це один з чинників забезпечення економічного зростання, підвищення зайнятості й рівня доходів населення в сільській місцевості.
Передумови для розвитку підприємництва в аграрному секторі почали створюватися завдяки становленню і утвердженню різних форм власності та господарювання. Законодавчі засади для цього були визначені ще до проголошення незалежності України. Проведення аграрної реформи призвело до змін в організаційно-виробничій структурі сільського господарства, але в процесі її реалізації виявилися як позитивні так і негативні аспекти сільського підприємництва. Впровадження ринкових відносин в аграрному секторі України відбилося на соціальному становищі аграріїв, що привело до перерозподілу за формами власності і господарювання. У ході здійснення аграрної реформи зникли одні і виникли інші організаційно-правові форми сільськогосподарських підприємств. Не скрізь розвиток індивідуально-приватного сектора в аграрній сфері набував однакового поширення. Тому в історичному контексті необхідно визначати передумови, особливості, етапи, форми підприємництва на селі.
Однак, незважаючи на наявність значної кількості праць, в яких розглядаються і певні аспекти розвитку підприємництва в аграрній сфері, ще досі відсутні дослідження історичного характеру, в яких би комплексно висвітлювалися проблеми становлення і розвитку підприємництва взагалі й малого і середнього бізнесу зокрема, його місце і роль в зміні соціально-економічного становища в агропромисловому комплексі. Це й зумовило визначення теми та змістовної спрямованості дисертаційної роботи.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації є розділом комплексної проблеми “Соціально-економічні перетворення в українському селі (друга половина XX – початок XXI століття): історичний аспект” (державний реєстраційний номер 0102 V 001683), що розробляється кафедрою історії, соціології та політології Подільського державного аграрно-технічного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ (СЕРЕДИНА 80-х РОКІВ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок