Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАХОДИ ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ АСКАРІОЗУ У СВИНЕЙ З УРАХУВАННЯМ РЕПРОДУКТИВНОЇ АКТИВНОСТІ САМОК ГЕЛЬМІНТІВ

ЗАХОДИ ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ АСКАРІОЗУ У СВИНЕЙ З УРАХУВАННЯМ РЕПРОДУКТИВНОЇ АКТИВНОСТІ САМОК ГЕЛЬМІНТІВ

Назва:
ЗАХОДИ ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ АСКАРІОЗУ У СВИНЕЙ З УРАХУВАННЯМ РЕПРОДУКТИВНОЇ АКТИВНОСТІ САМОК ГЕЛЬМІНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Українська Академія аграрних наук
Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини
Хлівна галина олександрівна
УДК 619:616.995:636.4
ЗАХОДИ ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ АСКАРІОЗУ У СВИНЕЙ З УРАХУВАННЯМ РЕПРОДУКТИВНОЇ АКТИВНОСТІ САМОК ГЕЛЬМІНТІВ
16.00.11 – паразитологія, гельмінтологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків — 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини Української аграрної академії наук.
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор
Шеховцов Віталій Степанович, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, головний науковий співробітник лабораторії паразитології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Микитюк Володимир Васильович, Бєлгородська державна сільськогосподарська академія, завідувач кафедрою паразитології, епізоотології та ветсанекспертизи;
кандидат ветеринарних наук, доцент
Пономаренко Алла Миколаївна, Харківська державна зооветеринарна академія, доцент кафедри паразитології.
Провідна установа: Одеський державний аграрний університет, кафедра епізоотології та паразитології.
Захист відбудеться 22.05.2002р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.359.01 при Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, Харків, вул.Пушкінська,83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, Харків, вул.Пушкінська,83.
Автореферат розісланий 19.04.2002р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук А.Ф. Бабкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Першочерговим завданням аграрного сектора України є забезпечення населення високоякісними вітчизняними продуктами харчування. У вирішенні цього питання велике значення надається розвитку однієї із галузей тваринництва – свинарству. Розвиток цієї галузі і отримання достатньої кількості продукції свинарства у великій мірі залежать від ветеринарного благополуччя свинопоголівя щодо інвазійних хвороб, серед яких гельмінтози займають головне місце, мають широке розповсюдження і спричиняють значні економічні збитки свинарству.
Успіх боротьби з гельмінтозами багато в чому залежить від наукового обгрунтування комплексу заходів, які не можуть бути здійснені без знання різних сторін взаємовідносин в системі “паразит-хазяїн”. Необхідно відзначити, якщо питання морфології та біології гельмінтів вивчені порівняно достатньо, то більшість аспектів паразито-хазяїнних відносин при гельмінтозах залишаються майже не зясованими.
У системі “паразит-хазяїн“ на життєдіяльність паразитичних нематод суттєво впливають вікові та фізіологічні особливості інвазованої тварини. Гельмінту необхідно мати в організмі свого живителя такі умови, особливо з боку його імунологічної та ендокринної систем, які суттєво не впливали б не тільки на самого паразита в цілому, а й на його репродукцію і яйцекладку в першу чергу. Дослідження в цьому напрямку дуже малочисельні. Відомо, що в організмі живителя відбуваються різні структурні та метаболічні зміни, які впливають на продукцію яєць самками гельмінтів. Тому, при розробці лікувально-профілактичних заходів боротьби з гельмінтозами, необхідно в першу чергу враховувати фізіологічний стан цих обох організмів, що буде гарантувати стійке благополуччя щодо інвазійних захворювань тварин.
Виходячи з цих положень, виникає актуальне питання про розробку оптимальних схем дегельмінтизації свиноматок з урахуванням їх фізіологічного стану і, так званого, “післяпологового”, “лактаційного” підйому овуляційної активності самок нематод.
Звязок роботи з науковими програмами, темами. Дослідження при підготовці дисертаційної роботи проводились у відповідності з аспірантською темою, включеною в науково-дослідну програму лабораторії гельмінтології ІЕКВМ УААН за 1999-2001рр. (шифр держреєстрації 0197V00761), виконана робота належить до наукового плану НДР Кримського ДАУ і входить в розділ 4 “Научное обеспечение отрасли животноводства, разработка технологий кормления и содержания с-х животных в хозяйствах различных форм собственности (4.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАХОДИ ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ АСКАРІОЗУ У СВИНЕЙ З УРАХУВАННЯМ РЕПРОДУКТИВНОЇ АКТИВНОСТІ САМОК ГЕЛЬМІНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок