Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив характеристик розплаву на умови кристалізації та властивості вирощуваних кристалів кремнію

Вплив характеристик розплаву на умови кристалізації та властивості вирощуваних кристалів кремнію

Назва:
Вплив характеристик розплаву на умови кристалізації та властивості вирощуваних кристалів кремнію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,13 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ЗАПОРІЗЬКА ДЕРЖАВНА ІНЖЕНЕРНА АКАДЕМІЯ
Єгоров Сергій Геннадійович
УДК 621.315
Вплив характеристик розплаву на умови кристалізації та властивості вирощуваних кристалів кремнію
05.16. 03 – Металургія кольорових металів.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Запоріжжя, 2006 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькій державній інженерній академії, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Червоний І.Ф., Запорізька державна інженерна академія, завідуючий кафедрою металургії кольорових металів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Куцова Валентина Зінов’євна, Національна металургійна академія, професор кафедри металознавства.
кандидат технічних наук Богомаз Анатолій Володимирович, казенне підприємство Запорізький титано-магнієвий комбінат, начальник дослідної лабораторії одержання германію.
Провідна установа – Науково-дослідний і проектний інститут титану, лабораторія електрохімічних виробництв, Міністерство промислової політики України, м. Запоріжжя
Захист відбудеться "_5_"_квітня_ 2006 р. о 14 00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.100.02 у Запорізькій державній інженерній академії за адресою: 69006, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 226.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Запорізької державної інженерної академії, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 226.
Автореферат розісланий "_16_" _лютого_2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.П.Грицай
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток електроніки, електротехніки, засобів зв'язку, енергетики, автомобілебудування вимагає підвищення об'єму виробництва напівпровідникових матеріалів і, зокрема, напівпровідникового кремнію. Завдяки практично необмеженим природним запасам, комерційній доступності і технологічності процесів в теперішній час до 90напівпровідникових пристроїв (підсилювачів, перетворювачів електричного струму, інтегральних схем і т.д.) виготовляється на основі кремнію. За прогнозами кремній залишиться основним напівпровідниковим матеріалом до 2010 року. Для отримання монокристалів кремнію в промисловості застосовують два методи: метод Чохральського (вирощування здійснюється з тигля із розплавом, діаметр монокристалів 300...400 мм, частка складає 80?90від загального об'єму виробництва) і метод індукційної вертикальної безтигельної зонної плавки (вирощування здійснюється з розплавленої зони, яка формується безпосередньо у вихідному полікристалічному стрижні, діаметр монокристалів до 100...150 мм, частка 10?20%). Поступаючись методу Чохральського в діаметрі вирощуваних монокристалів, метод безтигельної зонної плавки дозволяє одержувати монокристали з меншим змістом домішок O2, C, Fe, Al та ін. Тільки на основі таких монокристалів можуть бути виготовлені тиристори, що працюють на струмах 2000 А и які є основним елементом силових електричних перетворювальних підстанцій.
Одночасно зі збільшенням виробництва монокристалів кремнію зростають вимоги до їхньої якості. Електрофізичні й структурні властивості визначаються наявністю домішок у монокристалі і рівномірністю їхнього розподілу як у поздовжньому, так і в поперечних перерізах. У монокристал домішки переходять із розплавленої зони. Розуміння процесів, що протікають у розплаві, дозволить контролювати переміщення домішок у розплаві і керувати ступенем очищення монокристалів та однорідністю їхнього розподілу.
Дисертаційна робота присвячена вивченню механізму розподілу домішок в об'ємі розплаву і поблизу фронту кристалізації монокристалу з метою створення таких умов плавки, які дозволять робити з високим виходом у готову продукцію монокристалів кремнію з необхідним комплексом електрофізичних і структурних характеристик методом вертикальної індукційної безтигельної зонної плавки.
Актуальність теми визначається необхідністю одержання високоякісних монокристалів кремнію методом вертикальної індукційної безтигельної зонної плавки, що вимагає глибокого вивчення процесів, які протікають у розплаві, і їхнього впливу на умови кристалізації монокристалів і розподілу домішок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Вплив характеристик розплаву на умови кристалізації та властивості вирощуваних кристалів кремнію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок