Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка нових методів підвищення ефективності кремнієвих фотоелектричних перетворювачів сонячної енергії

Розробка нових методів підвищення ефективності кремнієвих фотоелектричних перетворювачів сонячної енергії

Назва:
Розробка нових методів підвищення ефективності кремнієвих фотоелектричних перетворювачів сонячної енергії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,71 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Державний університет “Львівська політехніка”
Мельник Ігор Іванович
УДК 621.383
Розробка нових методів підвищення
ефективності кремнієвих фотоелектричних
перетворювачів сонячної енергії
05.27.01 - твердотільна електроніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі напівпровідникової електроніки Державного університе-ту “Львівська політехніка”, Міністерство освіти України.
Науковий керівник - доктор фізико-математичних наук, професор
Буджак Ярослав Степанович,
Державний університет “Львівська політехніка”,
професор.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Готра Зенон Юрійович,
Державний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри;
доктор фізико-математичних наук, професор
Дмитрук Микола Леонтійович,
Інститут фізики напівпровідників НАН України,
завідувач відділу.
Провідна установа - Науково-виробниче об’єднання “Карат”,
відділ нових прогресивних технологій,
Міністерство промислової політики (м. Львів).
Захист відбудеться 18 червня 1999 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.14 при Державному університеті “Львівська політехніка” (290646, Львів-13, вул. С. Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “ 15 ” травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Байцар Р.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Результатом інтенсивного розвитку фотоелектричних перетворювачів (ФЕП) сонячної енергії за два останні десятиліття стало широке впровадження сонячних елементів (СЕ) для живлення різноманітних малопотужних електронних пристроїв. Однак у зв’язку із виснаженням запасів енергетичної сировини на Землі та безперервним зростанням потреб людства у дешевій екологічно чистій електроенергії постає питання про розвиток високопотужної сонячної енергетики, яка змогла б конкурувати з традиційними методами ґенерації електроенергії. Вимогами до СЕ високопотужної енергетики є наступні критерії: висока ефективність роботи; технологічна простота і низька вартість одержання; достатня дерадаційна стійкість. На цей час ФЕП відповідають наведеним вимогам не в повній мірі й надалі залишаються низькорентабельними у широкомасштабному використанні.
Для підвищення рентабельності високопотужних геліосистем, як правило, використовують два підходи. Для першого з них характерні заходи з підвищення коефі-цієнта корисної дії (ККД) СЕ. Згідно із другим максимальну увагу приділяють спрощенню та здешевленню технології виробництва ФЕП. У відповідності з першим під-ходом основою високопотужної сонячної енергетики стали кремнієві СЕ з дифузій-ним p-n- переходом, для яких досягнуто найвищі значення ККД. Однак, незважаючи на високу ефективність, рентабельність цих СЕ є недостатньо високою внаслідок значної технологічної складності їх виготовлення. У той же час ККД отриманих простою технологією ФЕП зі структурою метал/діелектрик/напівпровідник з індукованим інверсним шаром (MIS/IL) залишається низьким через значні омічні втрати на послі-довному опорі структури. Розроблені на цей час методи підвищення ефективності MIS/IL СЕ неминуче призводять до ускладнення технології їх виробництва.
Як для ФЕП з дифузійним p-n- переходом, так і для MIS/IL СЕ і надалі залиша-ється актуальною проблема мінімізації оптичних втрат, а також втрат, що зумовлені негативним впливом поверхневої та об’ємної рекомбінацій. Сучасні високоефективні антивідбивні та пасивуючі покриття характеризуються високою складністю технологічної реалізації, а при формуванні їх за спрощеною технологією не володіють необхідними просвітлюючими та пасивуючими властивостями. Все це сповільнює розвиток високопотужної геліоенергетики та робить актуальними дослідження у галузі розробки рентабельних у практичному застосуванні методів підвищення ефективності СЕ з дифузійним та індукованим p-n- переходами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Розробка нових методів підвищення ефективності кремнієвих фотоелектричних перетворювачів сонячної енергії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок