Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСЦЕ І РОЛЬ ОУН(б) В УКРАЇНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНО -ВИЗВОЛЬНОМУ РУСІ НА ВОЛИНІ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (кінець 1940 - серпень1943 рр.)

МІСЦЕ І РОЛЬ ОУН(б) В УКРАЇНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНО -ВИЗВОЛЬНОМУ РУСІ НА ВОЛИНІ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (кінець 1940 - серпень1943 рр.)

Назва:
МІСЦЕ І РОЛЬ ОУН(б) В УКРАЇНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНО -ВИЗВОЛЬНОМУ РУСІ НА ВОЛИНІ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (кінець 1940 - серпень1943 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,52 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Стародубець Галина Миколаївна
УДК 94 (477) 085
МІСЦЕ І РОЛЬ ОУН(б) В УКРАЇНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНО -ВИЗВОЛЬНОМУ РУСІ
НА ВОЛИНІ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
(кінець 1940 - серпень1943 рр.)
Спеціальність: 07.00.01 - Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Тернопільського державного
університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат історичних наук, доцент
Полянський Олег Арсенович,
Тернопільський державний
педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка, доцент
кафедри історії України
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор
Брицький Петро Павлович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, професор
кафедри історії України
доктор історичних наук, Кучер Володимир Іванович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, головний науковийспівробітник (м. Київ)
Провідна установа Інститут історії України НАН України,
відділ історії України періоду Другої світової війни (м. Київ)
Захист відбудеться 27.07.2001року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна,2, корп.14, ауд.18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 22.06.2001року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доценТ Карпо В.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми дослідження. Відновлення державної самостійності України відкрило перед науковцями–гуманітаріями широкі можливості для критичного переосмислення історичних подій минулого, вивільнивши їх від пресу цензури та ідеологічного тиску. Оскільки найвагомішою детермінантою нашої незалежності був національно-визвольний рух, то закономірним є посилення наукового інтересу до питань визвольної боротьби, становлення та розвитку національної свідомості українського народу.
У трактуванні причин виникнення, масштабів поширення, основних складових частин, мети, ідеологічної основи українського національно-визвольного руху взагалі і періоду Другої світової війни зокрема висловлюються різні, почасти діаметрально протилежні погляди. Свідченням важливості наукового вивчення цих проблем є розгортання останнім часом гострих дискусій (як наукового, так і суспільно-політичного характеру) навколо питання діяльності ОУН і УПА. Дана тема сучасними вітчизняними істориками визначається як "найгостріша в контексті новітньої історії України. Вона дуже потрібна, щоб примирити наше суспільство”. Не можна не погодитися з думкою відомого українського історика проф. М.Коваля, який причину такої актуальності вбачає в тому, що "у повоєнну, а з нею і у сучасну добу перекручували складні й заплутані проблеми Другої світової війни, причому вже не як історичні, а як політичні, деякі навіть гострополітичні (долі "остарбайтерів", військовополонених, роль ОУН-УПА тощо)". 2
Вивчення українського національно-визвольного руху середини ХХ століття є надзвичайно актуальним для сьогодення з точки зору акумулювання досвіду минулих поколінь. Розбудова сучасної української держави значною мірою спирається на ідейно-теоретичні настанови і практичну діяльність політичних партій і рухів, на аналіз помилок та прорахунків, допущених під час визвольних змагань, на досвід діяльності окремих політичних діячів.
Вивчення цього питання важливе і під кутом зору осмислення проблеми формування української нації. Тривалий досвід боротьби за українську державність показав, що така боротьба могла бути успішною лише за умови сприйняття національної ідеї широкими народними масами, а не окремою їх частиною.
Історія ОУН слугує українському політикуму наочною ілюстрацією того, наскільки трагічним для народу і для держави може стати внутрішньопартійний конфлікт, боротьба окремих особистостей за лідерство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МІСЦЕ І РОЛЬ ОУН(б) В УКРАЇНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНО -ВИЗВОЛЬНОМУ РУСІ НА ВОЛИНІ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (кінець 1940 - серпень1943 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок