Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ КРОВОТОЧИВИХ ГОСТРИХ ВИРАЗОК ТА ЕРОЗІЙ ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ КРОВОТОЧИВИХ ГОСТРИХ ВИРАЗОК ТА ЕРОЗІЙ ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ КРОВОТОЧИВИХ ГОСТРИХ ВИРАЗОК ТА ЕРОЗІЙ ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,62 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І.ГЕОРГІЄВСЬКОГО
Бобков Олег Викторович
УДК 616-005.1+616-002.44+616-002.446+616.33+616.342-002.44-07-089
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ КРОВОТОЧИВИХ ГОСТРИХ ВИРАЗОК ТА ЕРОЗІЙ
ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця Міністерства охорони здоровя України.
Науковий керівник: член-кор. АМН України, доктор медичних наук, професор Фомін Петро Дмитрович, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри факультетскої хірургії №2, м.Київ.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Десятерик Володимир Іванович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри хірургії, травматології та ортопедії факультету післядипломної освіти, м.Кривий Ріг.
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Нікішаєв Володимир Іванович, Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України, провідний науковий співробітник, м.Київ.
Провідна установа: Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України, м.Харків
Захист відбудеться “ 25 ” травня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті
ім. С.І.Георгієвського (95006, м.Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І.Георгієвського (95006, м.Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий “ 22 ” квітня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.Ю.Новіков


ЗА-ГА-ЛЬ-НА ХА-РА-К-ТЕ-РИ-С-ТИ-КА РО-БО-ТИ
Ак-ту-а-ль-ність те-ми. Гострі виразки та ерозії шлунка і дванадцятипалої кишки до введення в практику ендоскопічного дослідження діагностувались або при аутопсії, або при їх ускладненні прориванням чи кровотечею (В.П.Хохоля, 1988). Можливо, в зв’язку з цим і до теперішнього часу не існує єдиного погляду щодо їх походження: вважати їх супутником гастриту або пептичної виразки (ПВ), передвиразковим станом, навіть самостійною нозологією, яка зустрічається у здорових людей (M.P.Dore, 2004). Числені дослідники сповіщають, що це одне з маловивчених захворювань, яке внаслідок значної поширеності і тенденції до зростання, а також можливості небезпечних ускладнень набуває соціального значення (І.І.Гриценко, 2002).
За даними публікацій останніх 20 років кровоточиві гострі виразки (КГВ) та кровоточиві ерозії (КЕ) в структурі причин шлунково-кишкових кровотеч (ШКК) стійко займають 1 - 2 позиції, уступаючи в деяких країнах місце кровоточивим пептичним виразкам (ПВ). На теперішній час описані форми ураження слизової оболонки, створені патоморфологічні і етіопатогенетичні класифікації (І.І.Гриценко, 2001), але не існує чіткого уявлення про причинні фактори, хоча і визнається, що ерозії і гострі виразки – це наслідок порушень у внутрішньому середовищі організму при цілому ряді соматичних захворювань і патологічних станів (Я.Б.Вахрушев, 2003). Переважне число дослідників вважає ерозії і гострі виразки самостійним захворюванням, обумовленим патологічними впливами екзогенних факторів, які визначені в класифікації Крилова (2001), алє не враховуються соматичні захворювання і ендогенні фактори.
В лікуванні КЕ та КГВ існують вельми протиречиві рекомендації – від мінімального застосування антацидів до масивних комплексів противиразкової терапії (В.Ф.Саєнко, 2001). При впертому протіканні одні автори запобігають до хірургічних втручань, інші вважають їх недоцільними (Аммар Хусейн Али, 2001). Про терапевтичний вплив на причинні захворювання і патологічні стани сповіщань практично не існує.
Все сказане свідчить про актуальність розробки вище зазначених питань як з наукової, так і практичної точки зору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ КРОВОТОЧИВИХ ГОСТРИХ ВИРАЗОК ТА ЕРОЗІЙ ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок