Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ НАРОДНОЇ ОСВІТИ В ІРАНІ

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ НАРОДНОЇ ОСВІТИ В ІРАНІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ НАРОДНОЇ ОСВІТИ В ІРАНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,85 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
житомирський державний університет
ІМЕНІ іВАНА фРАНКА
Афшин Ростамі
УДК 37.013 (55)
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК
СИСТЕМИ НАРОДНОЇ ОСВІТИ В ІРАНІ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі педагогіки Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство науки і освіти України.
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, доцент
Аніщенко Наталія Вікторівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра педагогіки, доцент кафедри.
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор
Левківський Михайло Васильович,
Житомирський державний університет імені Івана Франка,
кафедра педагогіки, завідувач кафедри;
кандидат педагогічних наук, доцент
Різниченко Серафима Тимофіївна,
Європейський університет, м.Київ,
проректор з міжнародних звґязків.
Провідна установа – Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м.Київ.
Захист відбудеться 27 червня 2006 р. о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 14.053.01 Житомирського державного університету імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 44.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Житомирського державного педагогічного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 44).
Автореферат розіслано 26 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сейко Н.А.


Загальна характеристика роботи
Одним з найважливіших завдань сучасної педагогіки є глибокий аналіз історичної та наукової спадщини країн, що розвиваються, і на цій основі пошуки нових, найбільш ефективних напрямів, способів, форм, методів навчання та виховання підростаючого покоління. На думку академіка В.Г.Кременя, світові процеси глобалізації передбачають ще більшу своєрідність національного розвитку кожного народу, кожної країни. Педагогічна спадщина народів – найбагатший пласт культури, мало засвоєний наукою. Як вважає видатний сходознавець В.М.Алексеєв, чим швидше і повніше сходознавство буде визнаним рівноправним із заходознавством, тим повнішою буде наука про людство. Ця думка цілком стосується і сучасної історико-педагогічної науки, в якій ще не знайшла належного відображення спадщина народів Сходу. Відсутність знань про цю спадщину, накопичену віковою мудрістю східних народів, є серйозною перешкодою до створення дійсно наукової концепції єдиного всесвітньо-історичного педагогічного процесу.
Духовна спадщина Сходу давно вже привертає увагу дослідників. Підвищений інтерес до вивчення історії та культури східних народів зумовлений тією новою роллю, яку стали відігравати у сучасному світі країни цього регіону. Однак, сучасна історико-педагогічна наука має вкрай мізерні відомості про педагогічну спадщину найдавніших світових культур Азії – Ірану, Індії, Китаю, Японії. Однією з найменш досліджених сфер є становлення педагогічної науки і практики Ірану – країни стародавньої цивілізації, що свого часу була найбільш відомим культурним центром, який суттєво впливав на економічне та культурне життя всього Сходу, а пізніше й Заходу.
Варто зауважити, що педагогічна спадщина народів Сходу стала предметом вивчення ще наприкінці ХІХ ст. Вона знайшла відображення у працях К. Шмідта, Ш. Летурно та ін., що дали узагальнюючу характеристику основних тенденцій розвитку освіти ряду країн Азії.
На жаль, історія освіти на Сході розглядалася лише в окремих статтях і монографіях сучасних зарубіжних сходознавців Мунір уд-Дін Ахмеда, Б. Доджа, Дж. Максіді, Дж. Педерсона, Н. Снайдер, А. Тібаві, Мюїд Хана, Ахмеда Шалабі. Педагогічну спадщину Ірану не виокремлено в них як предмет самостійного дослідження і розглянуто в загальному арабо-мусульманському контексті.
Із спеціальних праць, присвячених історії освіти в Ірані, слід виділити дослідження Садига Іса та Алі Мохаммеда Кардана.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ НАРОДНОЇ ОСВІТИ В ІРАНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок