Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ, ВМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВНА УРОКАХ ІНФОРМАТИКИ

КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ, ВМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВНА УРОКАХ ІНФОРМАТИКИ

Назва:
КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ, ВМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВНА УРОКАХ ІНФОРМАТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,65 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
УХАНЬ Павло Станіславович
УДК .851.9
КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ, ВМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ
НА УРОКАХ ІНФОРМАТИКИ
13.00.02 – теорія та методика навчання інформатики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Морзе Наталія Вікторівна,
Академія праці і соціальних відносин
Федерації профспілок України,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Биков Валерій Юхимович,
Інститут засобів навчання,
директор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Пеньков Андрій Вікторович,
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т.Г. Шевченка,
доцент.
Провідна установа: Київський міжрегіональний інститут удосконалення вчителів імені Бориса Грінченка, Міністерство освіти і науки України,
кафедра методики викладання природничо-математичних дисциплін, м. Київ.
Захист відбудеться 29 січня 2002 року о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, ).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, ).
Автореферат розісланий 28 грудня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коршак Є.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасне суспільство ставить перед системою освіти нові завдання, пов’язані з розробкою педагогічних стратегій в умовах комп’ютеризації і інформатизації всіх сторін життя суспільства. Істотні зміни в інформаційному середовищі життя людини показали недостатню ефективність традиційних підходів до навчання, особливо в галузях пов’язаних з інформаційними технологіями та суміжними видами діяльності. Широке впровадження інформаційних технологій в різні сфери діяльності людини викликало структурні зміни цієї діяльності, з одного боку, і значне зростання інформаційних потоків, з іншого.
В процесі навчання учні знаходяться під впливом різних за формою та потужністю потоків інформації, обсяг якої зростає дуже швидкими темпами. Якщо за останні 40-50 років обсяг наукової інформації збільшився у 8-10 разів, то протягом останніх п’яти років очікується, порівняно з 1960 роком, зростання інформації у 15-20 разів. Отже, перетворення інформації на знання ускладнюється. З поширенням Internet і різким збільшенням доступності інформації змінюється сама парадигма навчання. Очевидний перехід від вивчення предмета на все життя до здатності орієнтуватися в предметній галузі і вміти ефективно знаходити необхідну інформацію для реалізації поточної діяльності. В таких умовах фахівець зобов'язаний постійно підвищувати кваліфікацію і освоювати нові знання. В цьому процесі обов'язково повинен використовуватися інструмент вимірювання навчальних досягнень. Саме тому все більш актуальним стає питання застосування та вдосконалення методик, пов’язаних з вимірюванням рівня знань.
В час, коли нові інформаційні технології (НІТ) знаходять все більше поширення, виникає потреба пошуку шляхів їх використання в навчальному процесі. Сьогодні вже накопичено значний досвід використання НІТ в навчальному процесі, який висвітлено в працях Б.Г. Болтянського, В.П. Беспалька, В.Ю. Бикова, А.Ф. Верланя, Ю.В. Горошка, М.З. Грузмана, А.М. Довгяло, В.В. Дровозюк, А.П. Єршова, М.І. Жалдака, Ю.О. Жука, І.С. Іваськова, В.І. Клочка, О.А. Кузнецова, Ю.І. Машбиця, В.М. Монахова, Н.В. Морзе, А.В. Пенькова, Ю.А. Первіна, С.А. Ракова, В.Г. Розумовського, Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ, ВМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВНА УРОКАХ ІНФОРМАТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок