Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міксоміцети національного природного парку “Гомільшанські ліси”

Міксоміцети національного природного парку “Гомільшанські ліси”

Назва:
Міксоміцети національного природного парку “Гомільшанські ліси”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,26 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного
національної академії наук україни
Леонтьєв
Дмитро Вікторович
УДК 582. 24 (477:54)
Міксоміцети
національного природного парку “Гомільшанські ліси”
03.00.21 – “Мікологія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі мікології та фітоімунології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
Науковий керівник: | кандидат біологічних наук, професор
ГЛУЩЕНКО Василь Іванович
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
завідувач кафедри мікології та фітоімунології
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук
КОВАЛЬ Елеонора Захарівна
Національний науково-дослідний реставраційний центр України, лабораторія біодеструкції
провідний науковий співробітник
кандидат біологічних наук
Андріанова Тетяна Володимирівна
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України
старший науковий співробітник
Провідна установа: | Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України
відділ фізіології та систематики мікроміцетів
Захист відбудеться “ 12 ” березня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.01 Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за адресою: 00601, м. Київ, вул. Терещенківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за адресою: 01025, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 28.
Автореферат розісланий “ 8 ” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
канд. біол. наук Виноградова О.М.


Загальна характеристика роботи
вступ
Актуальність теми. Проблема вивчення і збереження біологічної різноманітності набула останнім часом планетарного значення (Ситник, 2005). Найважливішим інструментом її вирішення стало створення заповідних територій, зокрема національних природних парків (далі НПП). У 2004 р. на території Харківської області був організований НПП “Гомільшанські ліси” – єдиний природний резерват загальнодержавного значення, розташований в зоні Харківського Лісостепу. Територія парку охоплює масиви нагірних і заплавних широколистяних лісів, терасові бори і ділянки лучної рослинності, розташовані в середній течії р. Сіверський Донець. Загальна площа парку складає 14314,8 га (Токарський та ін., 2004).
Однією з головних умов організації та ефективного функціонування заповідних територій є інвентаризація їх біоти, у тому числі й біоти таких організмів, як міксоміцети (Myxomycota, Eumycetozoa). Це – своєрідна група нижчих еукаріотів, що здатні формувати гігантські амебоїдні клітини (плазмодії) та складні плодові тіла (спорофори). Видове різноманіття та екологічні особливості міксоміцетів останнім часом привертають все більшу увагу фахівців і досліджуються в багатьох регіонах планети (Новожилов, 2005).
В той же час, в Україні різноманітність цих організмів вивчена недостатньо. Серед природних резерватів країни в цьому аспекті досліджувалися Дніпровсько-Орільській (Кривомаз, 2001), Канівський (Соломахина, Пруденко, 1998; Леонтьев, 2003), Кримський (Романенко, 2006), “Мис Мартьян” (Новожилов, 1988; Леонтьев, 2005), Рівненській (Кривомаз, 2003) і Ялтинський гірсько-лісовий (Дудка та ін., 1999; Дудка, 2000) заповідники, а також Шацький НПП (Кривомаз, 2004). На території НПП “Гомільшанські ліси” дослідження міксоміцетів до теперішнього часу не проводилися. Особливості цієї природоохоронної території як еталонного для Північного Сходу України ландшафтно-ценотичного комплексу та рефугіуму реліктової біоти визначають актуальність дослідження таксономічного та екологічного різноманіття міксоміцетів у НПП “Гомільшанські ліси”.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в межах науково-дослідної теми №16/16/03 біологічного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна “Дослідження і підтримка біорізноманіття природних систем Лівобережної України”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Міксоміцети національного природного парку “Гомільшанські ліси”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок