Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВІВ ЕМОЦІЙНИХ СТАНІВ ЛЮДИНИ ПІД ВПЛИВОМ ЗАПАХУ ЕФІРНИХ ОЛІЙ

ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВІВ ЕМОЦІЙНИХ СТАНІВ ЛЮДИНИ ПІД ВПЛИВОМ ЗАПАХУ ЕФІРНИХ ОЛІЙ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВІВ ЕМОЦІЙНИХ СТАНІВ ЛЮДИНИ ПІД ВПЛИВОМ ЗАПАХУ ЕФІРНИХ ОЛІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,32 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОДЛУБОВСЬКА ТЕТЯНА БОРИСІВНА
УДК № 159.942.5+159.933
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВІВ ЕМОЦІЙНИХ СТАНІВ ЛЮДИНИ ПІД ВПЛИВОМ ЗАПАХУ ЕФІРНИХ ОЛІЙ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ПСИХОЛОГІЧНИХ НАУК
КИЇВ 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, кафедра загальної та інженерної психології.
Науковий керівник - кандидат психологічних наук, доцент
Кириленко Таісія Сергіївна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри загальної та інженерної психології
Офіційні опоненти: - доктор психологічних наук, професор
Корольчук Микола Степанович, Міжнародний інститут лінгвістики та права, декан соціально-психологічного факультету
доктор психологічних наук, доцент
Санникова Ольга Павлівна, Південно-український державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського, м. Одеса, завідувач кафедри психології
Провідна установа - Одеський державний університет ім. Мєчнікова, кафедра психології
Захист відбудеться “29” грудня року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.26 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 60.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “27” листопада року
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Ю.Л. Трофімов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Робота спрямована на вивчення особливостей проявів емоційних станів людини під впливом запахів ефірних олій.
Проблема емоційних станів та їх регуляції актуальна як в теоретико-методологічних аспектах загальної психології (В.К Вілюнас, А.Б. Леонов, А.Е. Ольшанникова, Т.С. Кириленко, О.П. Санникова), так і в прикладній психології (Л.А. Аболін, Л.А. Китаєв-Смик, Е.Л. Носенко, А.Я. Чебикін та інші). В той же час, фактори, які впливають на регуляцію емоційних станів, їх індивідуальні прояви ще потребують своїх досліджень з метою надання психологічної допомоги як дорослим, так і дітям.
Актуальним є вивчення особливостей регуляції емоційної сфери людини у зв’язку з несприятливими умовами середовища (радіаційне забруднення, погіршення екологічних умов мешкання, стресові ситуації на виробництві і в особистому житті та ін.), що може призводити до виникнення неврівноваженого та переважно негативного стану, до посилення тривоги.
Одним з недостатньо розроблених питань у психологічній практиці є відсутність методик, спрямованих на психогігієну емоційного реагування, наприклад, на виховання навичок емоційної регуляції та саморегуляції. Якщо в даний час для гармонізації емоційних станів широко використовується аутогенне тренування, вплив музики, кольору, то вплив природних запахів на регуляцію емоційної сфери особистості широко не застосовується. В той же час регуляція емоційного стану з використанням запаху не потребує спеціальної організації поведінки, нав’язування складних експериментальних умов, що важливо для будь-якого віку.
Зважаючи на те, що нюхова система анатомічно зв’язана з “емоційним мозком” (Б.Г.Ананьєв, В.В.Аршавський, А.І. Гольдштейн, М.Ю. Макарчук), а також на те, що роль природних запахів, які впливають на емоційний стан, практично не досліджена в психології емоцій, виправданим і доцільним є використання нюхової стимуляції для визначення впливу запаху на емоційну сферу людини.
Зв’язок з науковими планами. Дослідження та результати входять до теми кафедри загальної та інженерної психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка: “Техніко-методичне забезпечення учбового процесу та наукових досліджень з психології”. Номер держреєстрації - 97137.
Мета дослідження: особливості зміни емоційного стану під впливом запаху натуральних ефірних олій.
Мета дослідження обумовила наступні завдання:
На основі теоретичного аналізу проблеми визначити головні аспекти та структурувати одержані дані дослідження впливу запаху ефірних олій на емоційний стан людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВІВ ЕМОЦІЙНИХ СТАНІВ ЛЮДИНИ ПІД ВПЛИВОМ ЗАПАХУ ЕФІРНИХ ОЛІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок