Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФРАНКО-НІМЕЦЬКІ ПОЛІТИЧНІ ВІДНОСИНИ У КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ (ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х – ДРУГА ПОЛОВИНА 60-Х РОКІВ ХХ СТ.)

ФРАНКО-НІМЕЦЬКІ ПОЛІТИЧНІ ВІДНОСИНИ У КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ (ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х – ДРУГА ПОЛОВИНА 60-Х РОКІВ ХХ СТ.)

Назва:
ФРАНКО-НІМЕЦЬКІ ПОЛІТИЧНІ ВІДНОСИНИ У КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ (ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х – ДРУГА ПОЛОВИНА 60-Х РОКІВ ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,57 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Омельченко Андрій Вікторович
УДК: 94(44+43):32”1940/1960”
ФРАНКО-НІМЕЦЬКІ ПОЛІТИЧНІ ВІДНОСИНИ У КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
(ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х – ДРУГА ПОЛОВИНА 60-Х РОКІВ ХХ СТ.)
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії та міжнародних відносин Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Давлєтов Олександр Рашидович,
доцент кафедри всесвітньої історії
та міжнародних відносин
Запорізького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Троян Сергій Станіславович,
завідувач кафедри міжнародних відносин
і країнознавства Рівненського
інституту слов'янознавства
Київського славістичного університету
доктор історичних наук, професор
Єрхов Геннадій Петрович,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Донецького національного університету
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України (кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн)
Захист відбудеться “23” лютого 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “22” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогодні тенденція до глобалізації стала одним з головних алгоритмів розвитку людської цивілізації, охоплюючи не тільки економічну, а й політичну і культурну сфери нашого життя. Тому інтеграційні процеси набувають надзвичайної ваги у сучасному світі, розвиваючись практично на всіх континентах земної кулі. Початок цим процесам, безперечно, був покладений у Європі в середині минулого століття, коли шість західноєвропейських країн утворили Європейське економічне співтовариство.
Дві з цих шести країн – Франція й Німеччина й сьогодні вважаються "локомотивом" об'єднаної Європи, державами, які істотно впливають на її політику, визначаючи її майбутнє. Незважаючи на це, роль, яку Франція та Німеччина відіграли у процесі зародження та становлення спільних європейських структур, залишається значною мірою невисвітленою у вітчизняній історіографії.
Це питання є ще актуальнішим з огляду на обрання Україною курсу на досягнення гідного місця в європейській сім’ї. На жаль, рівень знань про європейську інтеграцію в нашій країні ще залишається незадовільним. Й досі відчуваються наслідки "холодної війни", коли Радянський Союз та європейська спільнота були непримиренними противниками, і уявлення радянських громадян про європейську інтеграцію спотворювалися логікою тотального протиборства. Величезний інтерес до європейської інтеграції, що виник після закінчення "холодної війни", залишається поки що незадоволеним.
У зв’язку з цим стає зрозумілою актуальність даного дослідження, яке є спробою виявлення основних тенденцій розвитку відносин між Францією та Німеччиною (Західною Німеччиною) – двома ключовими гравцями на арені європейської інтеграції, на яких базується фундамент Євросоюзу. Адже саме суперечки між цими двома країнами, які формують своєрідну "вісь" європейського континенту, довгий час робили неможливими створення будь-якої стабільної системи, що гарантувала б безпеку в Європі.
Розуміння витоків цих суперечностей та визначення шляхів їх подолання могло б стати також наочним прикладом для формування відносин України зі своїми сусідами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вивчення обраної проблематики здійснювалась у рамках комплексної теми "Трансформація політичних систем Західної Європи та Центральної Європи в XX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФРАНКО-НІМЕЦЬКІ ПОЛІТИЧНІ ВІДНОСИНИ У КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ (ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х – ДРУГА ПОЛОВИНА 60-Х РОКІВ ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок