Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гендерна нерівність та соціальний статус жінки в Сучасному українському суспільстві

Гендерна нерівність та соціальний статус жінки в Сучасному українському суспільстві

Назва:
Гендерна нерівність та соціальний статус жінки в Сучасному українському суспільстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Стрельник Олена Олександрівна
УДК 316.324 (477) – 055.2
Гендерна нерівність та соціальний статус жінки
в Сучасному українському суспільстві
22.00.01 – теорія та історія соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
 
Харків ? 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник ? | доктор соціологічних наук
КУЦЕНКО ОЛЬГА ДМИТРІВНА,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри соціології.
Офіційні опоненти ? |
доктор соціологічних наук
МАКЄЄВ СЕРГІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Інститут соціології НАН України (м. Київ), завідувач відділу соціальних структур;
кандидат філософських наук, доцент
КАРПЕНКО КАТЕРИНА ІВАНІВНА,
Харківський державний медичний університет,
доцент кафедри філософії, соціології, релігієзнавства.
Провідна установа ? |
Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, Інститут соціальних наук, кафедра соціології, Міністерство освіти і науки України (м. Одеса).
Захист відбудеться 20 січня 2004 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 2-11.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 15 грудня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
доц. Шеремет І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Затвердження принципів гендерної демократії розглядається сьогодні світовим співтовариством як необхідна складова демократичних процесів і розвитку громадянського суспільства. У рамках Програми розвитку ООН гендерна демократія визначається як система волевиявлення жінок і чоловіків, рівних у можливостях і правах, що законодавчо закріплені та реально забезпечені в політико-правових принципах, діях, будівництві громадських і державних структур.
Міжнародний статус України та можливість інтеграції в Європейське співтовариство багато в чому залежать від характеру і спрямованості побудови гендерної демократії, формування якої вже кілька десятиліть є однією з важливих складових політики європейських держав. Принципи гендерної рівності закріплені в багатьох міжнародних документах, зокрема в Загальній декларації прав людини (1948), Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації стосовно жінок (1967), Декларації ООН про викорінювання насильства щодо жінок (1993) і багатьох інших.
Конституція України (стаття 24) гарантує принцип гендерної рівності в суспільно-політичній і культурній діяльності, в отриманні освіти, у праці та винагороді за неї. Проте найбільш гострою проблемою, навколо якої відбуваються трансформації гендерної політики як у західних, так і в пострадянських країнах, є протиріччя між рівністю статей, що декларується, і реальним соціальним статусом жінки. Ця проблема стала особливо актуальною під час трансформаційних процесів у країнах Східної Європи і пострадянських країнах. Як відзначалося у зведеній доповіді в рамках Програми розвитку ООН за 1999 рік, один із найбільших кроків назад у перехідний період – значне посилення гендерної нерівності в політичній, економічній і соціальній сферах.
Отже, суть наукової проблеми, на аналіз якої спрямоване дисертаційне дослідження, полягає у протиріччі між законодавчим закріпленням принципів гендерної рівності і реальними соціальними процесами, що характеризуються збереженням гендерних диспропорцій практично у всіх сферах суспільного життя; у протиріччі між процесами демократизації суспільства, що відкривають широкі можливості для самореалізації жінок, для освоєння ними нових соціальних ролей, і реальним загостренням гендерних нерівностей, зниженням соціального статусу жінок в умовах трансформаційних змін українського та інших пострадянських суспільств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Гендерна нерівність та соціальний статус жінки в Сучасному українському суспільстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок