Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГЕНЕРАЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ТА СТЕБЛОВЕ ЖИВЦЮВАННЯ ІНТРОДУКОВАНИХ ДЕРЕВНИХ ЛИСТЯНИХ РОСЛИН НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ

РЕГЕНЕРАЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ТА СТЕБЛОВЕ ЖИВЦЮВАННЯ ІНТРОДУКОВАНИХ ДЕРЕВНИХ ЛИСТЯНИХ РОСЛИН НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ

Назва:
РЕГЕНЕРАЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ТА СТЕБЛОВЕ ЖИВЦЮВАННЯ ІНТРОДУКОВАНИХ ДЕРЕВНИХ ЛИСТЯНИХ РОСЛИН НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,82 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НІКІТСЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД – НАЦІОНАЛЬНИЙ
НАУКОВИЙ ЦЕНТР
ДОВБИШ Ніна Федорівна
УДК 575: 581.13:634.942:581.522.4(477.60)
РЕГЕНЕРАЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ТА СТЕБЛОВЕ ЖИВЦЮВАННЯ
ІНТРОДУКОВАНИХ ДЕРЕВНИХ ЛИСТЯНИХ РОСЛИН
НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ
03.00.05. - ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Ялта – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі мобілізації рослинних ресурсів Донецького ботанічного саду НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Глухов Олександр Захарович,
Донецький ботанічний сад НАН України,
директор, завідувач відділу мобілізації
рослинних ресурсів.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Поляков Олексій Костянтинович,
Донецький ботанічний сад НАН України,
завідувач відділу дендрології та квітникарства;
доктор біологічних наук,
cтарший науковий співробітник
Гревцова Ганна Терентіївна,
Ботанічний сад ім. О.В. Фоміна Київського
Національного університету
ім. Т. Шевченка, провідний
науковий співробітник.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
Міністерство освіти і науки України, кафедра геоботаніки,
грунтознавства та екології.
Захист відбудеться "23" жовтня 2002 р. о 1230годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.369.01 в Нікітському ботанічному саду - Національному науковому центрі УААН за адресою: 98648, Крим, м. Ялта, Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр УААН.
Факс (0654) 33-53-86,
Е-mail: nbs1812@ukr.net
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Нікітського ботанічного саду - Національного наукового центру УААН за адресою: 98648, Україна, Крим, м. Ялта, Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр УААН.
Автореферат розіслано “ 14 " вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.б.н. Садогурський С.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Впровадження в широку виробничу практику нових перспективних видів і форм рослин, відібраних в результаті багаторічних інтродукційних досліджень, залишається одним з актуальних завдань інтродукції. Кількість видів, форм, сортів інтродукованих деревних листяних рослин, які поширені на південному сході України, обмежена. Ряд із них є надбанням лише інтродукційних центрів і рідко використовуються в озелененні через відсутність даних з біологічних особливостей і ефективних методів розмноження їх в умовах культури.
В дендрологічній колекції Донецького ботанічного саду НАН України (ДБС) зібрано понад 1000 інтродукованих видів, форм і сортів. Багато з них в природно-кліматичних та антропогенно трансформованих умовах південного сходу України не можуть розмножуватися насіннєвим способом (Поляков, Малюгін, Писаний, 1992). Це є однією з причин неможливості введення їх в культуру для збагачення асортименту декоративних та екзотичних малопоширених видів і форм рослин. Через це існує гостра потреба в розробці питань прискореного вегетативного розмноження цінних інтродукованих деревних рослин, які до цього часу залишаються недостатньо вивченими. Найефективнішим за швидкістю та якістю вирощування масового садивного матеріалу методом вегетативного розмноження рослин є стеблове живцювання. Цей метод грунтується на використанні природної здатності рослин утворювати адвентивні корені на стеблових живцях, що детерміновано генетично, але може змінюватися в широких межах залежно від конкретних екологічних умов (Тарасенко,1967). Отже, актуальність проблеми вивчення регенераційної здатності інтродукованих деревних листяних рослин шляхом стеблового живцювання на південному сході України очевидна.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у відділі мобілізації рослинних ресурсів Донецького ботанічного саду НАН України протягом 1991-2001 рр. і пов’язана з основним напрямком науково-дослідної роботи ДБС, зокрема з темами: “Розробка теоретичних основ інтродукції рослин в індустріальні регіони з метою збагачення та використання рослинних ресурсів у народному господарстві та оптимізації техногенного середовища”, № ДР 0193U24295; “Наукові основи мобілізації, збереження та використання рослин в умовах антропогенно трансформованого середовища південного сходу України”, № ДР 0196U001211; “Інтродукція, вивчення і використання біологічного потенціалу нових рослин в природно-кліматичних та екологічних умовах Донбасу”, № ДР 0101U001038.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕГЕНЕРАЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ТА СТЕБЛОВЕ ЖИВЦЮВАННЯ ІНТРОДУКОВАНИХ ДЕРЕВНИХ ЛИСТЯНИХ РОСЛИН НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок