Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міцність композиційних матеріалів в умовах високих температур з урахуванням їх пошкодженості

Міцність композиційних матеріалів в умовах високих температур з урахуванням їх пошкодженості

Назва:
Міцність композиційних матеріалів в умовах високих температур з урахуванням їх пошкодженості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,92 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
інститут проблем міцності ім. Г.С. ПИСАРЕНКА
НаН україни
Оксіюк Сергій Вікторович
УДК 539.4.01:620.171.3
Міцність композиційних матеріалів в умовах високих температур з урахуванням їх пошкодженості
01.0.2.04 - механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України.
Науковий керівник
провідний науковий співробітник
доктор технічних наук, професор
Дзюба Віктор Степанович
Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України (м. Київ)
Офіційні опоненти:
провідний науковий співробітник
доктор технічних наук, професор
Ляшенко Борис Артемович
Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України (м. Київ)
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
завідувач відділу “Високотемпературних процесів та геліотехніки”
Пасічний Владислав Васильович
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України (м. Київ)
Провідна установа
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Захист відбудеться “ 6 ” жовтня 2005 року о “930” годині на засіданні cпеціалізованої вченої ради Д 26.241.01 при Інституті проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України за адресою: м. Київ, вул. Тімірязєвська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України за адресою: м. Київ, вул. Тімірязєвська, 2.
Автореферат розісланий “___” ___________ 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Карпінос Б.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Велика кількість конструкційних елементів сучасної ракетно-космічної техніки працює в умовах граничних силових і теплових навантажень (в умовах температур T=293…3300К). Для роботи в таких складних умовах експлуатації застосовуються вуглець-вуглецеві композиційні матеріали (ВВКМ). Проектування конструкційних елементів з композиційних матеріалів (КМ) пов'язане зі створенням експериментальних методик дослідження термомеханічних характеристик матеріалу, а також розробкою методів розрахунку їхньої несучої здатності, умінням надійно прогнозувати граничні напруження і деформації для кожного конкретного КМ в умовах експлуатації.
Роботи, присвячені даній тематиці, як правило, є або теоретичними розробками, застосування яких на практиці досить ускладнене, або експериментальними дослідженнями термомеханічних характеристик матеріалу і знаходженням емпіричних залежностей для якогось окремо взятого випадку.
Конструкція з КМ створюється одночасно з матеріалом. Складна будова, різні термомеханічні характеристики складових компонентів, особливості технології виготовлення призводять до того, що термомеханічні характеристики матеріалу кожної конструкції і матеріалу даного типу відрізняються. При цьому розкид граничних термомеханічних характеристик може досягати 50 % і більше. У зв'язку з цим виникає проблема перенесення результатів випробувань, отриманих на зразках, на матеріал окремо взятої конструкції. Дане питання на сьогоднішній день досліджене мало, і в цьому напрямку робіт практично немає.
Отримання коректних результатів розрахунків КМ на міцність напряму залежить від якості експериментальних досліджень термомеханічних характеристик КМ (по можливості, в умовах, максимально близьких до експлуатаційних). Існуючі на сьогоднішній день методики високотемпературних випробувань дозволяють отримувати достовірні експериментальні результати в умовах впливу температур до Т=2300K. Для більш високих температур виникають труднощі, пов'язані з забезпеченням точного виміру зусилля і деформації робочої частини зразка, необхідністю його швидкого нагрівання (зі швидкістю VT~1000град/сек) з метою запобігання вигоряння під час випробування.
Специфіка властивостей ВВКМ вимагає обґрунтованого вибору швидкості нагрівання при проведенні високотемпературних випробувань. При нагріванні зразків зовнішніми джерелами час досягнення потрібної температури становить t=3…10 хвилин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Міцність композиційних матеріалів в умовах високих температур з урахуванням їх пошкодженості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок