Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Одержання хемосорбенту на основі заліза для глибокого очищення інертних газів від кисню

Одержання хемосорбенту на основі заліза для глибокого очищення інертних газів від кисню

Назва:
Одержання хемосорбенту на основі заліза для глибокого очищення інертних газів від кисню
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,81 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФРОЛОВА ЛІЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 66.081:669.12:661.939.004.55
Одержання хемосорбенту на основі заліза для глибокого
очищення інертних газів від кисню
05.17.01–технологія неорганічних речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ–2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі технології неорганічних речовин та екології Українського державного хіміко-технологічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
кандидат технічних наук, доцент
Сухий Михайло Порфирович
Український державний хіміко-технологічний університет,
завідувач кафедрою енергетики
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Савенков Анатолій Сергійович
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри хімічної технології, каталізу та екології
доктор технічних наук, професор,
Яворський Віктор Теофілович,
Національний технічний університет „Львівська політехніка
завідувач кафедрою хімії і технології неорганічних речовин
Провідна установа: |
Національний технічний університет України “
Київський політехнічний інститут”, кафедра технології неорганічних речовин, каталізу та загальної хімічної технології, Міністерство освіти та науки України, м. Київ
Захист відбудеться „__29__”___червня________2006 р. о „_1330__” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.02 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8
Автореферат розісланий „_25__”_____травня__________2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Мельников Б.І.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Швидкі темпи розвитку таких галузей промисловості як ядерна, ракетна, криогенна, електронна обумовили ріст попиту на високочисті інертні гази.
У більшості випадків використання високочистих інертних середовищ дає можливість одержувати вироби підвищеної якості, а найчастіше є необхідною умовою здійснення багатьох технологічних процесів.
Для одержання чистого аргону необхідно із сирого аргону видалити кисень. Існуючі технології глибокого очищення інертних газів засновані на використанні паладієвих каталізаторів, регенерація яких складна, а використання вимагає відсутності каталітичної отрути.
Використання, наприклад, активних металевих хемосорбентів у нових технологіях глибокого очищення інертних газів дозволить одержати високочисті інертні гази, наприклад, аргон і гелій, що мають попит на внутрішньому і зовнішньому ринках. Використання ультрадисперсних кристалічних порошків заліза також ефективне для інтенсифікації технологічних процесів у порошковій металургії та керамічному виробництві, а також для створення нових полікристалічних і конструкційних матеріалів на основі заліза та його сплавів. Більшість методів отримання на даному рівні їх розвитку не дає можливості контролювати ріст частинок у такому ступені, щоб одержати мікрочастинки визначеного складу й дисперсності.
Тому в теперішній час поглиблене вивчення нано- та високодисперсних різноманітних сполук у багатьох розвинених країнах показало перспективність їх застосування в новітніх матеріалах нового покоління. Результати дослідів у цьому напрямку приваблюють дослідників у багатьох розвинутих країнах тим, що дають змогу на базі недефіцитної і не коштовної сировини, наприклад сполук заліза, отримувати системи, які з успіхом замінюють дорогі матеріали в якості каталізаторів, хемосорбентів, магнітоносіїв тощо.
Поряд з розмірним фактором не менш важливе значення мають макро- та мікробудова частинок. Імплантація модифікуючих елементів у кришталеву решітку твердих оксидних розчинів різного типу, докорінно змінює фізико-хімічні властивості синтезованих сполук, дозволяє їх корегувати в необхідному напрямку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Одержання хемосорбенту на основі заліза для глибокого очищення інертних газів від кисню

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок