Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЖИСЕРСЬКЕ МИСТЕЦТВО В.М.СКЛЯРЕНКА В КОНТЕКСТІ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕАТРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ 20-х-70-х РОКІВ XX СТОЛІТТЯ

РЕЖИСЕРСЬКЕ МИСТЕЦТВО В.М.СКЛЯРЕНКА В КОНТЕКСТІ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕАТРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ 20-х-70-х РОКІВ XX СТОЛІТТЯ

Назва:
РЕЖИСЕРСЬКЕ МИСТЕЦТВО В.М.СКЛЯРЕНКА В КОНТЕКСТІ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕАТРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ 20-х-70-х РОКІВ XX СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,63 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ВОЛКОВ Михайло Костянтинович
УДК 792.03(477)(043.3)
РЕЖИСЕРСЬКЕ МИСТЕЦТВО
В.М.СКЛЯРЕНКА В КОНТЕКСТІ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕАТРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ 20-х-70-х РОКІВ XX СТОЛІТТЯ
17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України, м. Київ.
Науковий керівник:
зззз
Офіційні опоненти:
Провідна установа:
Захист відбудеться ”_16___” “_березня” 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209)
Автореферат розісланий “_7__” “_лютого” 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор мистецтвознавства, професор Б.В.Деменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проголошення незалежною Україною стратегічного курсу на духовне відродження і розви-ток національної художньої культури, соціокультурна трансфор-мація й активізація творчих шукань спонукають мистецтвознавців ширше і критичніше поглянути на стан вивчення проблем історії українсь-кого театру XX століття й багатоаспектної діяльності його видатних режисерів, котрі на різних етапах становлення визначали творче обличчя провідних сценічних колективів.
Серед проблем сучасного осмислення історії українського театру як складової національної художньої культури першорядною є ліквідація дискретності у вивченні історичного поступу сценічного мистецтва і насамперед його режисури, що складається з твор-чості багатьох відомих режисерів, творчість яких ще не стала об'єктом спе-ціальних наукових досліджень й досі ігнорується мистецтвознавцями, зокрема театрознавцями.
Впродовж кількох десятиліть чимало імен режисерів–лідерів, засновників і керівників провідних театральних колек-тивів України були табуйовані ідеологічною системою як репре-совані в середині 30–х років, а серед них постаті фундаторів драматичних, оперних й опереткових театрів, режисерська доля яких пов'язана з діяльністю реформатора національної сцени Леся Курбаса. Саме Курбас та його учні утвердили провідну роль режисера як в українсь-кому драматичному, так і в музичному театрах.
Видатним представником мистецької школи Леся Курбаса, універсальним майстром режисерського мистецтва був його наймолодший учень, народний артист України Володимир Михайлович Скляренко (7.06.1907 – 8.05.1984), творчо–організаційна діяльність якого сприяла розвитку не лише драматичного, але й музично–драматичного, оперного й опереткового театрів Харкова, Полтави, Львова і Києва, якнайповніше віддзеркалюючи складні й суперечливі процеси поступу української театральної культури протягом п’яти десятиліть, із середини 20–х років до другої половини 70–х років XX століття. На жаль, його масштабна режисерська творчість, як і багатьох вихованців школи Леся Курбаса і „Березоля”, досі не стала об’єктом спеціальних мистецтвознавчих і насамперед театрознавчих досліджень, залишаючись і досі “білою плямою” в історії національної сценічної культури та її режисури.
Саме його діяльності в контексті розвитку національної театральної культури 20 – 70–х років XX ст. і присвячена ця дисертація, яка є першим в українському мистецтвознавстві дослідженням творчості видатного режисера, в чому і полягає її актуальність, зумовлена гострою необхідністю вивчення досвіду провідних вихованців школи Курбаса.
Комплексне дослідження новаторської режисерської творчості Скляренка в контексті історичного поступу національного сценічного мистецтва є актуальним і важливим, як для розвитку сучас-ного театру, так і для формування його молодої режисури, яка мусить знати здобутки минулого і спиратися на великий художній досвід майстрів української те-атральної культури XX століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РЕЖИСЕРСЬКЕ МИСТЕЦТВО В.М.СКЛЯРЕНКА В КОНТЕКСТІ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ТЕАТРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ 20-х-70-х РОКІВ XX СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок