Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування ефективного механізму взаємодії перехідних економік з транснаціональними корпораціями

Формування ефективного механізму взаємодії перехідних економік з транснаціональними корпораціями

Назва:
Формування ефективного механізму взаємодії перехідних економік з транснаціональними корпораціями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут світової економіки і МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Грищенко Андрій Анатолійович
УДК 339.9.012.23.
Формування ефективного механізму взаємодії перехідних економік з транснаціональними корпораціями
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні
економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі зовнішньоекономічних досліджень
Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Новицький Валерій Євгенович,
завідувач відділом зовнішньоекономічних досліджень
Інституту світової економіки і міжнародних відносин
НАН України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
кредісов Анатолій Іванович,
ректор Міжгалузевого інституту управління,
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
РУБЦОВА Марина Юріївна,
кафедра світового господарства і
міжнародних економічних відносин
Інститут міжнародних відносин Київського
національного університету імені Тараса Шевченка,
Провідна установа: Київський національний економічний університет,
кафедра міжнародного менеджменту
 
Захист відбудеться „24” лютого 2004 року о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ – 30, вул. Леонтовича, 5.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розіслано „20” січня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Хахлюк
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. У розвитку світової економіки останніх десятиліть важливу роль відіграє всеохоплююча і динамічна інтернаціоналізація. Економіку будь-якої країни вже не можна розглядати як щось самодостатнє. Сьогодні не внутрішнє життя тієї чи іншої країни, а його гармонійний взаємозв’язок із світогосподарськими процесами визначає піднесення або спад економіки.
Розпад світової соціалістичної системи та її інтеграційної економічної організації, а також внутрішні економічні перетворення у країнах, які входили до неї, призвели до розриву взаємних господарських зв’язків між ними, що супроводжується системною кризою практично в усіх указаних державах. Одночасно з усією гостротою в кожній з країн, у тому числі й в Україні постала проблема ефективної інтеграції у світове господарство в новому соціально-економічному статусі.
Як свідчить досвід світового розвитку, вирішення цієї проблеми можливе лише шляхом транснаціоналізації національних економік, що означає допуск у свої економіки капіталу найбільших розвинутих закордонних суб’єктів господарювання, якими на сьогодні є транснаціональні корпорації (далі – ТНК), з однієї сторони, та створення власних транснаціональних структур, які можуть на рівних взаємодіяти з ТНК розвинутих країн ринкової економіки на своїй території і за її межами. При цьому механізм такої взаємодії включає в себе не лише вітчизняних суб’єктів господарювання і ТНК, а й в цілому країни та ТНК.
Актуальність теми дослідження зумовлена також новизною завдань, що потребують вирішення у процесі розвитку теорії ефективної взаємодії країн з перехідними економіками та ТНК, яка тільки починає створюватись. Вона пов’язана з нагальною потребою в концептуальному обґрунтуванні основних напрямків взаємодії ТНК з перехідними економіками з урахуванням національних пріоритетів.
Теоретичні та методологічні аспекти транснаціоналізації та ТНК знайшли певне висвітлення у працях вітчизняних та зарубіжних науковців. Зокрема, основи теорії еклектичної парадигми та теоретичні питання діяльності ТНК на макроекономічному (найбільш загальні національні, міжнародні глобальні тенденції), мезаекономічному (тенденції взаємодії між фірмами на галузевому рівні), мікроекономічному (тенденції зростання окремої фірми) рівнях досліджені у роботах Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування ефективного механізму взаємодії перехідних економік з транснаціональними корпораціями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок