Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНУТРІШНЬООСОБИСТІСНІ КОНФЛІКТИ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ

ВНУТРІШНЬООСОБИСТІСНІ КОНФЛІКТИ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ

Назва:
ВНУТРІШНЬООСОБИСТІСНІ КОНФЛІКТИ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,93 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ імені Г.С.Костюка АПН УКРАЇНИ
ВОЛОШКО НАТАЛІЯ ІВАНІВНА
УДК 159.9:61
ВНУТРІШНЬООСОБИСТІСНІ КОНФЛІКТИ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ
19.00.04 – медична психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації  на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник - член-кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор
БУРЛАЧУК Леонід Фокович,
Національний університет імені  Та-ра-са Шевченка,
кафедра психодіагностики та медичної психології, завідувач.
Офіційні опоненти - доктор медичних наук, професор
ХАРЧЕНКО Євгеній Миколайович
Український науково-дослідний інститут соціальної і судової
психіатрії та наркології МОЗ України,
відділ медико-соціальної експертизи та реабілітації, завідувач;
кандидат психологічних наук
ЗАВЯЗКІНА Наталія Володимирівна 
Лікувально-діагностичний науковий центр “Епілепсія”
Київської міської клінічної психоневрологічної лікарні № 1, психолог
Провідна установа - Київська медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра дитячої, соціальної та судової психіатрії.
Захист відбудеться 4 квітня 2006 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.453.02 в Інституті психології імені Г. С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології імені Г.С. Кос---тюка АПН України.
Автореферат розіслано 4 березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради                                                    В. В. Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Психосоматичні розлади перебувають в центрі уваги медичної психології вже не одне десятиріччя. В останній час особливо актуальною стала необхідність комплексного, мультифакторного підходу до вивчен--ня хронічних захворювань органів дихання, серцево-судинної, травної та інших систем організму. Складність феноменів, що вивчаються, довела необґрун-тованість спрощених причиново-наслідкових пояснювальних моделей психосома-тич-них розла-дів. Об’єктивне дослідження механізмів етіології і патогенезу психо-со--ма--тич-них розладів можливе  лише з врахуванням багатовимірності досліджуваних  явищ.
Зрослий рівень вимог, які пред’являє сучасне життя до людини, нинішні культурні, економічні і соціальні трансформації вимагають від неї надзвичайної мобілізації когнітивних, емоційних і особистісних ресурсів, постійної готовності вирішувати виникаючі життєві проблеми. Хронічне перенапруження і внутрішня психологічна конфліктність - повсякденний стан сучасної людини, що відчуває на собі постійний тиск з боку соціуму. Все це є причиною значного зростання кількості хронічних захворювань, етіологія яких тісно пов’язана з особливостями психологічної сфери індивідуму. За сучасними даними, психосо-матичні розлади в індустріальних країнах поширені серед 50 - 70 % населення.
Артеріальна есенціальна гіпертензія (АЕГ) належить до ряду найбільш поширених серцево-судинних захворювань. Незважаючи на успіхи у лікуванні і профілактиці АЕГ за останні роки, вона все ще залишається об’єктом досліджень з боку медичної психології та медицини. Це пов’язано, перш за все, з тим, що гіпертензія – чинник зниження працездатності населення, а іноді – інвалідизації і смертності. Крім того, гіпертензія є фактором ризику низки інших серцево-судинних захворювань, зокрема, атеро-скле-розу, ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда, порушень мозкового кровообігу. При тривалому вивченні артеріальної гіпертонії із застосуванням діагностичних методів в умовах спеціа-лізованого стаціонару було встановлено, що хворі на артеріальну есенціальну гіпертензію складають більше 90 % всіх хворих на артеріальну гіпертензію, хворі на симптоматичну артеріальну гіпертензію – 5 – 10 % (Передерій В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ВНУТРІШНЬООСОБИСТІСНІ КОНФЛІКТИ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок